Strona główna
       Misja i wizja szkoły
       Kontakt
       Rekrutacja
       O szkole
       Dla uczniów
       Dla maturzystów
       Dla rodziców
       Dla gimnazjalistów
       Samorząd Uczniowski
       Pedagog
       Gazetka szkolna "Zbliżenia"
       Biblioteka szkolna
       Sport w LO6
       Wolontariat
       Przedmioty
       Wirtualny Spacer
       Galeria
       Do pobrania
       Linki
 
       Przetargi
 


Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł Brązowej Szkoły 2015.


Patronaty
Nasza strona na


  22.03.2017

Dzień Parlamentu  20.03.2017

Medialny sukces.

Jeszcze pół roku temu nikt z nas się tego nie spodziewał, ale wszystkie nasze cztery prace zostały docenione i dostaliśmy się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach. Tam, znów zaskoczenie. Wszyscy razem pokonaliśmy konkurencję i przeszliśmy do finału ogólnopolskiego, osiągając wymaganą ilość punktów w teście wiedzy. Nie powiem, było trudno, nawet bardzo. Ale nauka dopiero wtedy się zaczęła: trudne pojęcia, prawo prasowe, historia mediów i zasady etyki dziennikarskiej to tylko niektóre zagadnienia, które musieliśmy dobrze poznać w czasie wielu nieprzespanych nocy. Jednak, dzięki temu nie tylko zyskałam tyłu laureata i indeks na jedną z 16 uczelni w Polsce, ale także troje świetnych kolegów. Razem wspieraliśmy się i pomagaliśmy sobie w nauce, co poskutkowało czterema tytułami laureatów i dwoma indeksami na dziennikarstwo!
Powiem tyle, jeśli interesują Was media, chcecie się rozwijać w kierunku dziennikarskim, to ta olimpiada jest dla Was doskonała. Niezapomniane wrażenia z pobytu na Krakowskim Przedmieściu na Uniwersytecie Warszawskim. Pełen profesjonalizm prowadzących oraz wspaniałe spotkania z dziennikarskim autorytetami, Filipem Springerem i Filipem Chajzerem. Nowe znajomości i wielkie emocje. Jeśli chcesz się realizować w tej dziedzinie i jest to Twoim marzeniem, to nie wahaj się, bo może to właśnie Ty powtórzysz sukces naszej czwórki i tak jak my spełnisz swoje marzenie.

Alicja Czarnowska, klasa 3a  20.03.2017

DRUŻYNA VI LO W FINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI

W eliminacjach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich (17-18 marca 2017), które odbyły się w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wzięły udział dwie reprezentacje naszej szkoły. W piątek, 17 marca, walczyła o awans drużyna rezerwowa w składzie: Wiktoria Ogonowska, Natalia Latko, Magda Kogut (wszystkie z 1a) oraz Nikola Kamieniarz z 2a. W sobotę, 18 marca, z przeciwnikami zmierzyła się pierwsza drużyna VI LO: Marcel Szymborski, Aniela Zommer, Joanna Zinko oraz Ida Kasznia (wszyscy z 2a). W efekcie zaciętej walki pierwsza drużyna przeszła do finału, który odbędzie się już w kwietniu. Brawa dla debatowiczów!

Nikola Kamieniarz 2a  07.03.2017

Zebrania z Rodzicami

16 marca 2017 r. odbędą się zebrania z Rodzicami uczniów klas I, II i III, które o godzinie 17:00 zostaną poprzedzone krótką prelekcją pani Małgorzaty Sadkowskiej (pedagoga szkolnego) i pani Jolanty Rusin (pielęgniarki szkolnej) Jeść albo nie jeść - dylemat nastolatków, w sali nr 20.
O godzienie 16:00 spotkanie Rady Rodziców w sali 12 na I piętrze.
Na zebraniach, które rozpoczną się o 17:30 omówione zostaną biażące osiągnięcia uczniów oraz przewidywane oceny roczne z przedmiotów i zachowania wraz z zagrożeniami ocenami niedostatecznymi uczniów klas III.

klasa 1a - Marek Płatkowski, sala 5,
klasa 1b1 - Monika Łuczak, sala 4,
klasa 1b2 - Paulina Hajdamowicz, sala 14,
klasa 1c - Magdalena Bohonos, sala 24,
klasa 2a - Barbara Kowalska, sala 23,
klasa 2b1 - Wioletta Jędrzeczyk-Nowak, sala 2,
klasa 2b2 - Teresa Witkiewicz, sala 25,
klasa 2c - Aneta Mika, sala 13,
klasa 3a - Andrzej Lindner, sala 10,
klasa 3b1 - Lilianna Kitzman, sala 6,
klasa 3b2 - Irena Organiszczak, sala 7,
klasa 3c - Magdalena Falkowska-Kleszcz, sala 1b,

Obecność na zebraniach jest obowiązkowa.  10.03.2017

Wiktoria Wiktorii!

Z radością informujemy, że uczennica klasy 1c Wiktoria Korzeniewska została finalistką XXII Wojewódzkiego Konkursu na Referat z Zakresu Astronomii i Astronautyki. Finał konkursu - XXII Wojewódzkie Seminarium Astronomiczno - Astronautyczne, miał miejsce w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wiktoria przedstawiła Komisji oraz innym uczestnikom seminarium referat na temat "Lot załogowy na Marsa" . Za swoją pracę i finałową prezentację otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.  07.03.2017

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wielkiego sportowego siatkarskiego show

"GWIAZDY DLA HOSPICJUM" to już kolejna edycja wielkiego sportowego siatkarskiego show, którego bohaterami są wielkie gwiazdy siatkówki, skoków narciarskich a także wiele innych osób z pierwszych stron gazet i ekranów telewizyjnych.
Sportowców i wiele innych gwiazd a także przybyłą na hale Azoty Arena publiczność jednoczy w tym dniu jeden wielki cel jakim jest wsparcie chorych podopopiecznych Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
Na parkiecie zobaczymy wielokrotne reprezentantki i reprezentantów Polski w siatkówce, a także medalistów mistrzostw świata w skokach narciarskich. Kto twierdzi, że skoczkowie w tej zabawie są tylko tłem, kupując bilet, miło się rozczaruje.
Gośćmi poprzednich edycji Meczu Gwiazd byli między innymi Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Mariusz Wlazły czy Krzysztof Ignaczak. Razem z nimi na boisko wybiegli również skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot. Można było podziwiać również siatkarskie umiejętności piłkarzy Pogoni Szczecin, czy bokserskich mistrzów świata Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, Krzysztofa Głowackiego i mistrza KSW Karola Bedorfa. Nie inaczej będzie w tym roku – spodziewajcie się wielkich nazwisk, siatkówki na najwyższym reprezentacyjnym poziomie, a także olbrzymiej ilości zabawy i rozrywki dla przybyłej na Mecz Gwiazd publiczności.
Podczas imprezy będzie można wylicytować upominki z autografami, podarowane przez naszych ulubieńców, a całkowity dochód zostanie przekazany dla podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych.

Tego wspaniałego widowiska nie można przegapić !!! BądŸcie z nami i wszyscy wspólnie zagrajmy wielki mecz dla Małych Podopiecznych Hospicjum.

Wiecej informacji w linkach lub u Mateusza Cielasa z klasy 1b1 https://www.facebook.com/events/1568687969812879/ https://meczgwiazd.szczecin.pl  16.02.2017

Wykład dr hab. Piotra Briksa, profesora Uniwersytetu Szczecińskiego na temat "UchodŸcy" - zderzenie cywilizacji

Dnia 9 lutego uczniowie klas I A, II A oraz III B2 wysłuchali kolejnego wykładu dr hab. Piotra Briksa, profesora Uniwersytetu Szczecińskiego na temat „UchodŸcy" - zderzenie cywilizacji. Prelekcja miała na celu przybliżenie uczniom obecnej sytuacji uchodŸców, wizję Europy za kilkadziesiąt lat, oraz poszerzenie wiedzy na temat islamu. W trakcie spotkań zostały przedstawione różne fakty i ciekawostki dotyczące współczesnej sytuacji politycznej, genezy religii islamskiej, a także porównanie sytuacji i liczby imigrantów w poszczególnych krajach europejskich. Cisza panująca podczas wykładu pozwala stwierdzić, że spotkał się on z ogromną aprobatą uczestników. Mamy nadzieję, że profesor Briks zaszczyci nas w przyszłości równie ciekawym tematem.

Joanna Zinko 2a  15.02.2017

"Uczeń z książką" - warsztaty fotograficzne z Dariuszem Gorajskim, fotoreporterem "Kuriera Szczecińskiego"

O tym, jak robić dobre zdjęcia, będąc początkującym fotografem bez specjalistycznego zaplecza sprzętowego, bez gruntownej i profesjonalnej wiedzy dowiedzieli się uczestnicy warsztatów fotograficznych zorganizowanych 7 lutego br. przez bibliotekę szkolną i "Zbliżenia". Przez dwie godziny zdobywaliśmy umiejętności i poznawaliśmy triki stosowane przez profesjonalistów w fotografii portretowej i reportażowej. Przy okazji mogliśmy się dowiedzieć, dlaczego jedne zdjęcia nam się podobają, a inne nie, co umieścić w kadrze i gdzie, co fotografować z bliska, a co z daleka. No i najważniejsze – mogliśmy poćwiczyć portretowanie w praktyce. W zajęciach udział wzięło 30 uczniów, w tym zaproszeni z 10 gimnazjum młodsi koledzy. Czekamy na profesjonalną ocenę naszych zdjęć przez Pana D. Gorajskiego.  06.02.2017

Konkursu Wiedzy o Mózgu

4 lutego odbył się finał II Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu organizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie i Towarzystwo Neurokognitywistyczne pod patronatem Pomorskiego Uniwersytety Medycznego, Wojewody Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Kacper Przyjemski z klasy II B1, Błażej Skotnicki z klasy I B1 i Piotr Zięba z klasy III B2.
W wyniku ciężkiej rywalizacji laureatem z wyróżnieniem został Kacper, Piotrowi i Błażejowi troszeczkę szczęścia zabrakło ale równie gorąco im wszystkim gratulujemy!!!

Monika Łuczak  02.02.2017

Debatowe przygotowania do mistrzostw Polski

Dnia 31 stycznia 2017 roku uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego zostali zaproszeni do Technikum Elektryczno-Elektronicznego na debaty szkoleniowo-treningowe. Całe przedsięwzięcie miało na celu przygotowanie uczniów do przyszłych mistrzostw Polski. Obie szkoły wystawiły do walki dwie drużyny. Podczas debaty nad tezami: "Porozumienia mińskie zrodzą podobne konsekwencje jak układ monachijski" i "Powinien powstać niepodległy Kurdystan" występowała drużyna złożona z uczennic klasy 2a w składzie: Nikola Kamieniarz, Ida Kasznia, Joanna Zinko oraz Aniela Zommer. Tezy takie jak "W obliczu problemu imigracji, ratunkiem dla europejskiej tożsamości jest nacjonalizm" i "W prawie czy bezprawiu to moja ojczyzna" przypadły następnej reprezentacji VI LO - trzem dziewczętom z 1a: Ewie Szczypińskiej, Wiktorii Ogonowskiej, Magdalenie Kogut oraz Natalii Martyniak z 3b2. Sędziami byli absolwenci naszej szkoły, Piotr Myć, Michał Górski, Paweł Jarmuł wraz z gościem specjalnym, organizatorem MPDO - Janem Piosikiem. Walka była wyrównana, ostateczny wynik to 2-2. Dziękujemy TME za miłe ugoszczenie, a debatowiczom należą się wielkie brawa!

Nikola Kamieniarz 2a  31.01.2017

Szóstka jabłkiem stoi

30 stycznia tj. w miniony poniedziałek dostaliśmy zdrowy, smaczny i kolorowy prezent – 5 ton jabłek. Jako, że "szóstka jabłkiem stoi" rozładunek nie był dla nas problemem. Zakasaliśmy rękawy i w 40 minut opanowaliśmy 1/4 TIR-a. W akcji brała większa część społeczności uczniowskiej pod opieką nauczycieli i Dyrekcji szkoły. "Smacznie, zdrowo, narodowo" stało się marką naszej szkoły zatem nadal wspieramy polskich sadowników !!!!

Opiekunowie akcji: Monika Łuczak i Dariusz Okoń  30.02.2017

STUDNIÓWKA 2017  13.01.2017

Nowy Plan Lekcji

Od poniedziałku 16 stycznia 2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji, który już jest dostępny w zakładce Dla uczniów, a od niedzieli będzie opublikowany w Dzienniku elektronicznym.  13.01.2017

Bezpieczne Ferie Zimowe

Zachęcamy do zapoznania się z procedurami Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, dotyczącymi zapewnienia uczniom i wychowankom bezpieczeństwa w czasie sezonu zimowego 2016/2017.  13.01.2017

Zebrania z Rodzicami

19 stycznia 2017 r. odbędą się zebrania z Rodzicami uczniów klas I, II i III.
O godzienie 15:30 spotkanie Rady Rodziców w sali 3 na parterze.
O godzinie 17:00 zapraszamy na około 30 minutowy występ jasełkowo-kolędowy (w sali 20-21 na II piętrze) przygotowany przez uczniów dla Rodziców.

Spotkania z wychowawcami rozpoczną się w salach ok. godz. 17.30. Na zebraniach omówione zostaną osiągnięcia semestralne uczniów.

klasa 1a - Marek Płatkowski, sala 5,
klasa 1b1 - Monika Łuczak, sala 4,
klasa 1b2 - Paulina Hajdamowicz, sala 14,
klasa 1c - Magdalena Bohonos, sala 24,
klasa 2a - Dariusz Okoń, sala 23,
klasa 2b1 - Barbara Kowalska, sala 22,
klasa 2b2 - Katarzyna Kurpios, sala 25,
klasa 2c - Aneta Mika, sala 13,
klasa 3a - Ada Kurtycz, sala 10,
klasa 3b1 - Lilianna Kitzman, sala 6,
klasa 3b2 - Irena Organiszczak, sala 7,
klasa 3c - Magdalena Falkowska-Kleszcz, sala 1b,

Obecność na zebraniach jest obowiązkowa.  19.12.2016  14.12.2016

Przerwa międzyświąteczna

Uprzejmie informujemy, że dnia 23.12.2016 r.(piątek) sekretariat szkoły będzie czynny od godziny 9.00 do godziny 13.00.
W dniach 27.12-29.12.2016 r. sekretariat szkoły będzie NIECZYNNY.
Pilne sprawy w tym czasie przyjmować będzie księgowość w godzinach 9.00-13.00.
Dnia 30.12.2016 r.(piątek) sekretariat szkoły będzie czynny od godziny 9.00 do godziny 13.00


  21.12.2016

Z wizytą u Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Krzysztofa Kozłowskiego

20 grudnia 2016r. reprezentanci klas humanistyczno-medialnych wraz z panią Dyrektor i nauczycielami zostali zaproszeni do Urzędu Wojewódzkiego przez Pana Wojewodę Krzysztofa Kozłowskiego, absolwenta naszego liceum. Trudno było nie zauważyć, że nasze grono pedagogiczne jest dumne z faktu, że były uczeń naszej szkoły piastuje zaszczytny urząd. Pan Wojewoda, który z wykształcenia jest prawnikiem, do tej pory pełnił stanowisko wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi śródlądowej. Dowiedzieliśmy się, że Pan K. Kozłowski jest specjalistą prawa konstytucyjnego, wpisanym na listę adwokatów, biegle włada trzema językami. Pracuje w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zauważyliśmy, że jest bardzo skromny, elokwentny i ma duże poczucie humoru. Wojewoda ugościł nas w swoim gabinecie, pokazując też pokój, w którym odbywają się narady w sytuacjach kryzysowych. Opowiadał nam, jak wygląda jego dzień pracy. Często zdarza się, że siedzi w swoim biurze i podpisuje dokumenty, jednak gdy jest jakieś zagrożenie, niezwłocznie reaguje i działa. Po spotkaniu mogliśmy wraz z panem Karolem śmistem, pracownikiem biura ochrony zejść do podziemi urzędu, by zobaczyć tunel tzw. szacht do Odry. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji i zwiedziliśmy zakątki tego wyjątkowego budynku. Relację z tego spotkania zamieścimy w następnym numerze .

Klaudia Kuczyńka Ia  19.12.2016

Trzecia Olimpiada Wiedzy o Mediach

W dniu 16.12.2016r. odbył się II etap 3. ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Aż czworo uczniów z naszego liceum pokonało rywali w zawodach okręgowych i zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 17-18 marca 2017 r. w Warszawie. Najlepiej poradziła sobie uczennica klasy III a Alicja Czarnowska, która już w ubiegłym roku brała udział w olimpiadzie, teraz uzyskała 19 punktów. Konrad Traczyk z klasy I a i Bartek Rabenda z III a zdobyli po 17 punktów, zaś Bartek Rogowski z klasy II a uzyskał 16 punktów. Każde województwo reprezentować będzie 10 finalistów. - "Po zeszłorocznej olimpiadzie mogę powiedzieć, że wszystko było bardziej profesjonalnie zorganizowane, było też więcej uczestników. Jestem w klasie maturalnej i nie wierzyłam, że przejdę dalej, gdyż mam teraz dużo więcej nauki, więc wynik był dla mnie miłym zaskoczeniem. Jestem zadowolona, gdyż jest to szansa na indeks i dobry wybór studiów" - uznała Alicja Czarnowska. Natomiast Bartek Rabenda dodał: - "Po olimpiadzie fajnie było porozmawiać z innymi uczestnikami i organizatorami, wymienić się refleksjami odnośnie stopnia trudności pytań, co dodawało otuchy w nerwowym oczekiwaniu na ostateczne wyniki". Gdy zapytałam, które pytania sprawiły uczniom najwięcej kłopotu, Alicja stwierdziła, że najtrudniejsze były te dotyczące włoskiej prasy i mediów podporządkowanych kościołowi, a Bartek Rogowski, że pytania dotyczące założycieli prasy francuskiej.

Wiktoria Kastrau IIIa  12.12.2016

Zebrania z Rodzicami

15 grudnia 2016 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I, II i III.
Zapraszamy na spotkanie i 45 minutową prelekcję dla Rodziców naszych uczniów przygotowaną przez pedagoga i wieloletnią psychoterapeutkę dzieci i młodzieży panią Adriannę Skazę na temat depresji młodzieńczej, zachowań lękowych oraz autodestrukcji wśród młodzieży. Stany depresyjne zauważane są w ponad 50% populacji młodzieży.
Prelekcja odbędzie się 15 grudnia przed zebraniami z rodzicami w sali 20-21 (II piętro) o godz. 16.30.

Spotkania z wychowawcami rozpoczną się w salach ok. godz. 17.30. Na zebraniach omówione zostaną sprawy bieżące oraz przewidywane oceny semestralne.

klasa 1a - Marek Płatkowski, sala 5,
klasa 1b1 - Monika Łuczak, sala 4,
klasa 1b2 - Paulina Hajdamowicz, sala 14,
klasa 1c - Magdalena Bohonos, sala 24,
klasa 2a - Dariusz Okoń, sala 23,
klasa 2b1 - Barbara Kowalska, sala 22,
klasa 2b2 - Teresa Witkiewicz, sala 25,
klasa 2c - Małgorzata Sadkowska, sala 13,
klasa 3a - Ada Kurtycz, sala 10,
klasa 3b1 - Lilianna Kitzman, sala 6,
klasa 3b2 - Irena Organiszczak, sala 7,
klasa 3c - Magdalena Falkowska-Kleszcz, sala 1b,

Obecność na zebraniach jest obowiązkowa.

W szkole w tym czasie będzie odbywał się również kiermasz świąteczny na rzecz młodzieży ze Specjalnego Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie.  08.12.2016

Zbliżenia z nagrodą Szkolnego Pulitzera!

08.12.2016 r. delegacja redaktorów szkolnej gazetki, wraz z opiekunką panią A. Kurtycz została zaproszona do redakcji Kuriera Szczecińskiego w celu odebrania tytułu Szkolnego Pulitzera. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od spotkania z redaktorem naczelnym Kuriera Szczecińskiego panem Tomaszem Kowalczykiem. W miłej atmosferze rozmawialiśmy o możliwości zorganizowania spotkań dla uczniów naszej szkoły, mających na celu zainteresowanie młodzieży pasjami wybitnych szczecinian. Wyraziliśmy również chęć wzięcia udziału w szkoleniu fotograficznym oraz konferencji ze szczecińskimi twórcami reportażu. PóŸniej redaktor naczelny zaprezentował nam nowość na rynku lokalnej prasy w Polsce – aplikację mobilną, służącą do czytania Kuriera Szczecińskiego w dowolnym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że to bardzo ciekawa i potrzebna innowacja, która nie tylko pozwala na dostęp do ulubionej gazety nawet za granicą, ale również na dużą oszczędność. Nasze spotkanie zwieńczyło wręczenie tytułu Szkolnego Pulitzera oraz nagród rzeczowych, dyktafonu i aparatu fotograficznego, które na pewno przydadzą się w naszej redakcyjnej pracy. Otrzymaliśmy też 1000 cebulek krokusów, które już wkrótce ozdobią teren naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ta nie pierwsza nagroda otrzymana przez Zbliżenia okaże się też i nie ostatnią. Już nie możemy się doczekać obiecanych nam spotkań.

Konrad Traczyk  07.12.2016

Mikołajki 2016  03.12.2016

Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów 2016

2 grudnia 2016 r. w VI LO podczas uroczystości wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów, uhonorowanych zostało 54 uczniów z Polic, Stargardu, Gryfina i Szczecina. Nagrody wręczane były przez Panią Dyrektor Generalną Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Annę Kołek i Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Pana Jerzego Sołtysiaka.
Na zakończenie uroczystości wszystkim stypendystom został zadedykowany koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Idę Kasznię, która wykonała rockową balladę "The Scientist" Coldplay oraz piosenkę "Feeling good" Michael Buble; Dominikę Pałucką wraz z towarzyszeniem członków orkiestry Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego, która wykonała 2 utwory: "Hopak" Modesta Musorgskiego i fragmenty musicalu "Upiór w operze" Andrew Lloyd’a Webbera; Joannę Sinkiewicz w piosenkach "Serce to jest muzyk" Ewy Bem i "Wielka woda" Maryli Rodowicz.  01.12.2016

O dobre imię Polski

W dniu 30 listopada uczniowie klas I A, II A, II B2 wysłuchali prelekcji prof. Piotra Briksa z Uniwersytetu Szczecińskiego na temat "Sprawiedliwi wśród narodów świata". Celem wspomnianych prelekcji była obrona dobrego imienia Polski i Polaków i obalenie stereotypów o "Polaku antysemicie", "polskich oddziałach SS" czy "polskich obozach zagłady". W trakcie spotkań zostały przedstawione różne fakty i ciekawostki dotyczące okresu II wojny światowej, zarówno znane, jak i powszechnie zapomniane. Wszyscy słyszeliśmy o Irenie Sendlerowej czy Januszu Korczaku, ale niewielu pamięta postać Henryka Sławika przypomnianego przez prof. Briksa. Ten przykład unaocznia nam, jak niewiele wiemy o naszej historii - daje to podstawę do wzmacniania stereotypów nawet w środowiskach, które powinny je zwalczać. Mam nadzieję, że zarówno ja, jak i inni uczniowie wynieśli coś z nietypowej lekcji WoS i tak jak ja zawalczą o nasze dobre imię.

Bartłomiej Kowalczyk 2B2  30.11.2016

Warsztaty z udziałem aktorów Anny Cieślak i Przemysława Wyszyńskiego pt.: "...A słowo ciałem się stało i ... wciśż mieszka między Wami..." - kreowanie postaci scenicznych przy pomocy warsztatu i doświadczenia.

Dnia 21 listopada 2016 roku klasa 2b2 pod opieką profesor Teresy Witkiewicz uczestniczyła w warsztatach dotyczących gry aktorskiej, prowadzonych przez znaną polską aktorkę Annę Cieślak oraz aktora Przemysława Wyszyńskiego. Całe spotkanie odbyło się w Książnicy Pomorskiej. W pierwszej części warsztatów, pani Ania opowiedziała, jak wyglądała jej droga do sławy. Ogromnym zaskoczeniem dla większości uczestników spotkania była wiadomość, że ukończyła ona VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, a nauczycielką języka polskiego była pani profesor Teresa Witkiewicz. Po krótkiej rozmowie między uczestnikami wydarzenia a aktorami, okazało się że życie aktora nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Bardzo często (w znacznym stopniu) naruszana jest ich prywatność, a każde ważne wydarzenie z ich życia jest nagłaśniane i komentowane przez portale plotkarskie. Zarówno pani , jak i pan Przemysław wyraŸnie zaznaczyli, że bardziej preferują grę aktorską w teatrze niż w filmach czy serialach.
W drugiej części spotkania pani Ania zaprezentowała uczestnikom warsztatów fragment roli, którą zagrała w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem, jak zwykła osoba, może przeistoczyć się w bohatera , którego aktualnie odgrywa. Jak młoda kobieta o pięknym głosie, może wydobywać z siebie głos schorowanej staruszki.
Po krótkiej prezentacji, publiczność miała możliwość zadać aktorom pytania. Pani Ania oraz pan Przemysław z radością udzielali odpowiedzi na każde z nich.
Na sam koniec uczniowie naszego liceum mogli przeprowadzić indywidualną rozmowę z aktorami, zrobić zdjęcia pamiątkowe czy poprosić o autograf. Uczniowie nalegali, aby aktorka przyjechała do naszego (i jej dawnego) liceum z wizytą. Aktorka obiecała rozważyć tę możliwość.  25.11.2016

Nowości w Szkolnej Bibliotece  22.11.2016

ZAPROSZENIE  21.11.2016

Wizyta w Szpitalu Klinicznym Nr 1 - odział w Policach

19 listopada część uczniów 1B2 wybrała się z wizytą do oddziału Szpitala Klinicznego w Policach. Uczniowie obejrzeli wszystkie główne sale operacyjne, zarówno te przeznaczone do rutynowych jak i nagłych zabiegów. Pani pielęgniarka anestezjologiczna zaprezentowała nam najważniejsze elementy wyposażenia tych sal, niezbędny sprzęt oraz zapoznała nas z ważnymi procedurami obowiązującymi przed po i w trakcie zabiegów chirurgicznych. Zwiedziliśmy także różne sale porodowe.Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych historii na temat nietypowych przypadków medycznych, ale również dowiedzieli się dlaczego i jak ważna jest profilaktyka oraz zdrowy tryb życia. Wizyta była bardzo motywująca dla naszych przyszłych lekarzy, gdyż mogli sami dokładnie obejrzeć miejsce, w którym kiedyś chcą pracować i dowiedzieć się wszystkiego, co dla personelu medycznego jest istotne. Teraz bardziej ochoczo zabierają się do nauki przedmiotów kierunkowych.  21.11.2016

Krok w chmurę

W piątek, 18 listopada br. redaktorzy szkolnej gazetki "Zbliżenia" wraz z opiekunką panią A. Kurtycz wybrali się do siedziby firmy home.pl. na zorganizowane przez "Kurier Szczeciński" warsztaty. Towarzyszyły nam również dwie inne szkoły - IX Liceum Ogólnokształcące, z "Dziewiątymi wrotami" oraz Zespół Szkół nr 4 wraz z "Parasolem". Mieliśmy możliwość wziąć udział w dwóch szkoleniach dotyczących przydatnych w redakcyjnej pracy programów komputerowych. Pierwsze z nich, pod kierunkiem pana Roberta Kociemby, polegało na bliższym poznaniu przeznaczenia Microsoftu, zaczynając od rozszerzonych funkcji dobrze znanego nam Worda, przez Publishera i Skype'a dla firm, aż po Swaya, nowopoznanego programu do prezentacji multimedialnych. Po krótkiej przerwie, mieliśmy okazję poznać pana Pawła Skarzyńskiego, który przybliżył nam funkcje darmowego programu - WordPress. Jest to program służący głównie do tworzenia blogów, z różnymi zastosowaniami i możliwościami.
Podczas szkolenia mogliśmy tworzyć własne dokumenty, prezentacje, kolaże, blogi i wiele przydatnych szkolnym dziennikarzom form. Warsztaty zostały zakończone pysznym obiadem w restauracji o nazwie "Spiżarnia", tuż obok redakcji "Kuriera Szczecińskiego".
Przekazane nam umiejętności poszerzą nie tylko naszą wiedzę, ale również doświadczenie, które możemy wykorzystać przy następnych numerach naszej gazetki szkolnej.
Dziękujemy organizatorom w imieniu szóstego liceum!

Julia Wróblewska 1A  17.11.2016

Warsztaty dziennikarskie na Uniwersytecie Szczecińskim "Krok w nieznane? Mobilność młodzieży w Unii Europejskiej."

Krok w nieznane? Warsztaty na Uniwersytecie Szczecińskim Dzisiaj, 16 listopada, uczniowie z klas humanistyczno-medialnych z opiekunką, panią profesor Adą Kurtycz, uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich „Krok w nieznane? Mobilność młodzieży w Unii Europejskiej” zorganizowanych przez Uniwersytet Szczeciński. Po krótkim wprowadzeniu, zostaliśmy podzieleni na grupy i w nich opracowywaliśmy cztery kolumny gazety. Nasza praca była symulacją działań dziennikarzy w gazecie. Panowie dr Krzysztof Flasiński i dr Sławomir Iwasiów tłumaczyli nam przy okazji zasady redagowania i składania, których jeszcze nie znaliśmy. Po rozdzieleniu tematów mogliśmy przystąpić do pracy nad własnymi artykułami. Na to zadanie przeznaczono półtorej godziny, z przerwą na pyszne kanapki i kawę. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze, a panowie cały czas nad nami czuwali i pomagali w razie jakichkolwiek wątpliwości. Na koniec wspólnie poprawialiśmy teksty. Ten dzień był dla nas pożytecznie i milo spędzonym czasem, dlatego prosimy Zakład Mediów i Komunikowania Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa US, pod którego patronatem pozostają klasy humanistyczno-medialne o następne zajęcia tego typu.

Martyna Rubin, Zbliżenia  17.11.2016

Dzień Muzyki  15.11.2016

VI JABŁKIEM stojąca

15 listopada br. cały tir z jabłkami (20000kg) został rozładowany przez chętnych uczniów i pracowników VI LO w Szczecinie :)
Akcję: Jedz jabłka-smacznie, zdrowo, narodowo. Wspieraj polskich sadowników. prowadzimy już 3 rok. Do tej pory 55 ton jabłek trafiło do naszej szkoły :)

Dariusz Okoń  14.11.2016

Podsumowanie warsztatów przyrodniczych "Poznajemy akweny Szczecina i ich tajemnice"

14 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów przyrodniczych "Poznajemy akweny Szczecina i ich tajemnice". Warsztaty miały na celu popularyzowanie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej, promowanie obszaru "Natura 2000 – Dolina Dolnej Odry", rozbudzanie wrażliwości na środowisko przyrodnicze i badawcze spojrzenia na otaczający świat.
Zajęcia odbywały się w pracowniach Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na terenie szczecińskiej oczyszczalni ścieków Pomorzany, w laboratoriach ZUT-u oraz na terenach rezerwatów i akwenach wodnych okolicy Szczecina.
W warsztatach brali udział uczniowie 5, 6, 18, 23 i 27 Gimnazjum, VI i VIII Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr 6.  13.11.2016

ZAUROCZENI MUSICALEM

11 listopada br. po wizycie w Muzeum Emigracji mieliśmy okazję zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Gdyni musical na podstawie "Chłopów" W. St. Reymonta w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Przedstawienie wywarło na nas ogromne wrażenie. Reżyser rewelacyjnie ukazał życie mieszkańców wsi oraz polskie tradycje, zachowując przede wszystkim wartości literackie powieści. Niesamowitą wartością były doskonale dopracowane układy taneczne. Aktorzy ubrani byli w piękne, barwne stroje łowickie i wypowiadali swoje teksty z precyzją, zachowując dialekt. Reżyser przekształcił fragmenty epickie na utwory śpiewane, dzięki czemu mogliśmy napawać się fantastycznymi głosami bohaterów. Muzyka grana na żywo czyniła spektakl dynamicznym i podnosiła nastrój spektaklu. Scenografia była bardzo bogata, co wprowadzało widzów w atmosferę polskiej wsi przełomu XIX i XX wieku. Wszystkich nas zachwyciła scena jarmarku w Tymowie. Siedząc na widowni byłam oczarowana całością, wszystko w tym przedstawieniu miało swoje znaczenie. Każdy szczegół nie mógł być niezauważony przez widzów. Trzygodzinny spektakl minął, jakby godziny stały się minutami, a na sam koniec, po oklaskach na stojąco wyrażających podziw dla twórców zrozumiałam, że właśnie zakochałam się w musicalach.

Maria Wojtaś IIa  14.11.2016

I miejsce w konkursie "Fizyka w Medycynie" dla VI LO!

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej dnia 10.11.2016r odbył się w auli Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego finał konkursu "Fizyka w Medycynie", którego organizatorem było Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej przy współudziale Zakładu Fizyki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Finał miał charakter otwarty. Finaliści jako współuczestnicy konferencji przedstawiali swoje prace oraz wyniki swoich badań licznie zgromadzonej w auli publiczności. Prezentacje oceniane były przez sześcioosobowe jury składające się z pracowników naukowych PUM oraz USZ.
VI Liceum Ogólnokształcące reprezentowane było przez uczennice klasy 2b2 Alicję Łęgę oraz Zuzannę Żywicę, które przedstawiły pracę na temat "Badania biofizyczne skuteczności resuscytacji u młodzieży licealnej".
Alicja i Zuzanna okazały się bezkonkurencyjne i decyzją Jury zdobyły I miejsce w konkursie.
Gratulujemy!  10.11.2016

Dzień Niepodległości

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Na szkolnym apelu w dniu 10.11.2016 r. poświęconym rocznicy tego świąta, wszystkim uczniom zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia i postacie z tego okresu oraz pieśni patriotyczne nawiązujące do tamtych wydarzeń.

Dnia 10 listopada 2016 r. z okazji Dnia Niepodległości klasy 1C i 2C wraz z wychowawczyniami p. Anetą Mika oraz p. Magdaleną Bohonos obejrzały spektakl teatralno-muzyczny w Szczecińskiej Sali Koncertowej "Drogi Polaków do wolności" przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół nr 5. Jego tematyką była najnowsza historia Polski – niepodległościowe drogi Polaków od roku 1945 do 1989. Dziękujemy za muzyczną lekcję historii.

11 listopada 2016 r. klasa IIa odwiedziła pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. Muzeum Emigracji w Gdyni przedstawia historię wyjazdów Polaków z ziem polskich w najróżniejsze części świata na przestrzeni setek lat. Emigracji za chlebem, w poszukiwaniu wolności i innego życia.  07.11.2016

Warto rozmawiać… w Krakowie

Dwie drużyny, przygotowane przez prof. Dariusza Okonia, reprezentowały nasze Liceum w Ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich "Polska między Wschodem a Zachodem". Debaty toczyły się w Krakowie, w dniach 5-7 listopada. W piątek (dzień przyjazdu) nasi uczniowie przeszli krótkie szkolenie dotyczące organizacji oraz przebiegu debat oksfordzkich, a następnie udali się na zwiedzanie Krakowa. Nazajutrz pierwsza z naszych reprezentacji debatowała, wygrywając wszystkie trzy debaty (z IV LO z Krakowa, I LO z Białegostoku i III LO z Płocka) i tym samym przeszła do fazy finałowej.
W niedzielę debatowała druga drużyna, składająca się ze zdobywających pierwsze doświadczenia uczennic klas pierwszych. Choć nie udało się wygrać, to nie sposób przecenić wszystkich nabytych umiejętności i wiedzy. W poniedziałek pierwsza drużyna stoczyła zaciętą walkę z II LO z Krakowa w debacie, której teza brzmiała "Wkład militarny Polaków podczas wojen napoleońskich był niezbędny dla zbudowania polskiej świadomości narodowej". Swoją przygodę zakończyła na tym etapie.
Wszyscy uczestnicy zwiedzali Kraków i świętowali swój udział w turnieju uczestnicząc w uroczystym bankiecie końcowym. Mieli tam okazję porozmawiać z innymi uczestnikami, wolontariuszami, ekspertami; spróbować wyśmienitego jedzenia oraz wziąć udział w zorganizowanych atrakcjach.

Skład drużyn VI LO:
1:

 • Nikola Kamieniarz (2A)
 • Aniela Zommer (2A)
 • Joanna Zinko (2A)
 • Marcel Szymborski (2A)
  2:
 • Ewa Szczypińka (1A)
 • Ida Kasznia (2A)
 • Magdalena Kogut (1A)
 • Dobrawa Szkarapata (1A)

  Opracowała: Dobrawa Szkarapata
 •   05.11.2016

  Mistrzostwa Szkoły na Ergometrze Wioślarskim    04.11.2016

  Spotkanie z profesor Anną Frajlich-Zając z Uniwersytetu Columbia

  3 listopada 2016 r. redakcja naszej gazetki Zbliżenia z opiekunką panią Adą Kurtycz wzięła udział w nietypowej lekcji prowadzonej przez szczeciniankę, panią profesor Annę Frajlich-Zając z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku zorganizowanej w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 20. rocznicy otrzymania literackiej nagrody Nobla przez Wisławę Szymborską, z którą pani profesor Anna Frajlich przyjaŸniła się i prowadziła ożywioną korespondencję. Mieliśmy okazję zobaczyć dowcipne wyklejanki stworzone przez W. Szymborską, wysłuchać listy, nawet te pisane tuż przed śmiercią przez noblistkę. Podczas wykładu uczniowie czytali wiersze A. Frajlich, która wystąpienie zakończyła przeczytaniem swoich ulubionych utworów. Na uroczystości pani Annie towarzyszyli jej mąż pan Władysław Zając i wychowawczyni pani Janina Patyra. Było to niezwykłe spotkanie z emigracyjna poetką, eseistką i edytorską, która kiedyś, jak my, rozpoczynała w murach szczecińskiej szkoły swoją humanistyczną edukację. Dowiedzieliśmy się również, że pani Anna przez dwa lata była uczennicą naszego liceum.

  Paula Sitarska
  Zdjęcia: Konrad Traczyk i Martyna Rubin Zbliżenia    02.11.2016

  Zebrania z Rodzicami

  3 listopada 2016 r. o godzinie 17:00, odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I, II i III. Na zebraniach omówione zostaną sprawy bieżące oraz harmonogram przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego.

  klasa 1a - Marek Płatkowski, sala 5,
  klasa 1b1 - Monika Łuczak, sala 4,
  klasa 1b2 - Paulina Hajdamowicz, sala 14,
  klasa 1c - Magdalena Bohonos, sala 24,
  klasa 2a - Dariusz Okoń, sala 23,
  klasa 2b1 - Barbara Kowalska, sala 22,
  klasa 2b2 - Katarzyna Kurpios, sala 25,
  klasa 2c - Aneta Mika, sala 13,
  klasa 3a - Ada Kurtycz, sala 21,
  klasa 3b1 - Lilianna Kitzman, sala 6,
  klasa 3b2 - Irena Organiszczak, sala 7,
  klasa 3c - Magdalena Falkowska-Kleszcz, sala 1b,

  Obecność na zebraniach jest obowiązkowa.


    27.10.2016

  Mistrzostwa Szczecina SPG w tenisie stołowym.

  Dnia 26.10.2016 r. w sali gimnastycznej XII LO w Szczecinie odbył się półfinał i finał tenisa stołowego dziewcząt w walce o Mistrzostwo Szczecina SPG w ramch Licealiady. Naszą szkołę reprezentowały Nikola Cielica i Zuzanna Zarzycka, obie uczennice klasy 2B2. Po zaciętej rozgrywce finałowej z najlepszymi zespołami w Szczecinie zajęły III m-ce.
  Nikola i Zuzia wywalczyły możliwość wzięcia udziału w dalszych rozgrywkach. Dziewczęta otrzymały medale, puchar oraz pamiątkowy dyplom.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.    24.10.2016

  Nowości w Szkolnej Bibliotece    24.10.2016

  Spotkanie z pracownikiem naukowym US

  W dniu 21 października, klasy IA, IB2 i IIA spotkały się z dr. Fuadem Jommą, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie, przeprowadzone w ramch lekcji WoS-u, poświęcone było wojnie w Syrii, obecnej sytuacji w Aleppo oraz problemowi uchodźców.
  Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży przewidziano kolejne wykłady.    21.10.2016

  Teleskop dla VI LO

  Dnia 19.10.2016 odbyło się w gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Postaw na słońce", w którym zespół VI LO w składzie Jakub Burda, Michał Boćkowski, Bartłomiej Naumiuk oraz Konrad Sklenarz zdobył w dwu kategoriach laury (II i III miejsce).
  W gali wzięli udział przedstawiciele BOś oraz minister jak i wiceminister środowiska. Nagrodą był między innymi teleskop dla szkoły.
  Bardzo się cieszymy i jeszcze raz gratulujemy sukcesu naszemu zespołowi, obecnie już studentom Mechatroniki ZUT i Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej.    20.10.2016

  Umowa patronacka z Wydziałem Filologicznym

  Dnia 18 października 2016 roku została zawarta umowa patronacka pomiędzy VI Liceum Ogólnokształcącym a Wydziałem Filologicznym, Instytutem Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. W trakcie podpisania umowy Uniwersytet reprezentowały Panie Dziekan Wydziału Filologicznego, prof. zw. dr hab. Ewa Komorowska i Dyrektor Instytutu, dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska oraz dr Paulina Olechowska, a naszą szkołę Pani Dyrektor Bożena Ulchurska-Jackowska oraz pani Ada Kurtycz. W ramach współpracy kadra uniwersytecka pomagać będzie uczniom z klas humanistyczno-medialnymi w zakresie naukowej opieki. Umowa patronacka pomoże uczniom na włączenie się w wykłady, warsztaty i wydarzenia organizowane przez Instytut, tym samym w przyszłości na podejmowanie decyzji związanej z wyborem studiów.    18.10.2016

  Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

  Prezentacja podsumowująca dotyczczasowe działania zrealizowane w ramach MMBS    17.10.2016

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Tego dnia nauczycielom, którzy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy, wręczane są nagrody.
  Pani Dyrektor Bożena Ulchurska-Jackowska otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Szczecin, Pani Ada Kurtycz otrzymała nagrodę Pierwszy wśród równych, Pani Aneta Mika otrzymała nagrody: Ministra Edukacji Narodowej oraz honorowy tytuł Profesora Oświaty, Pani Małgorzta Sadkowska Medal Komisji Edukacji Narodowej.    14.10.2016

  Wizyta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie

  13 października klasa 1B2 odwiedziła Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uczniowie wzięli udział w krótkim wykładzie dotyczącym zasad bycia dawcą, uzyskali podstawowe informacje na temat grup krwi i historii krwiodawstwa. Następnie przeszli po Centrum drogą dawcy - zajrzeli do rejestracji, zapoznali się z kwestionariuszem dawcy, odwiedzili lekarza, zajrzeli do miejsca, gdzie pobiera się krew od dawców oraz zwiedzili laboratorium, gdzie obrabia się i bada krew. Na końcu wypełniono ankietę, z wyników której widać, że taka forma czerpania wiedzy jak wizyta w Centrum bardzo interesuje naszych uczniów oraz uświadamia im, jak ważne jest bycie honorowym dawcą krwi. Po tej wizycie wielu uczniów rozważa zostanie honorowym dawcą w przyszłości.    14.10.2016

  Lekcja w Książnicy Pomorskiej

  11 października we wtorek klasa 1A wraz z panią profesor Adą Kurtycz wybrała się do Książnicy na warsztaty dotyczące sztuki czytania prowadzone przez lektora telewizyjnego i radiowego, Stanisław Heropolitańskiego. Pracownik Książnicy udzielił nam cennych uwag w formie krótkiego wykładu na temat swojej pracy nad tekstem literackim, dotyczących dobrej dykcji i intonacji. Zaraz potem pan Heropolitański przeczytał fragment "Quo vadis" H. Sienkiewicza tak, aby brzmiał bardzo sugestywnie. Następnie i my mieliśmy okazję wziąć udział w czytaniu powieści noblisty, a głos wybranych spośród nas został nagrany na dyktafonie. Po przeczytaniu mogliśmy usłyszeć doskonale brzmienie głosów Dobrusi, Piotra i Aurelii, a pan Heropolitański udzielał wskazówek dotyczących prawidłowej dykcji i intonacji. Kiedy czytane słowa rozniosły się po sali, mogliśmy dokładnie usłyszeć każdy oddech i każdą zaakcentowaną sylabę. Takie spotkanie dało nam szansę na poznanie naszego własnego głosu i usłyszenie opinii doświadczonej osoby na temat błędów, które popełniamy. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję wybrać się do Książnicy na takie zajęcia, zawsze to jest wartościowym doświadczeniem dla młodych humanistów.

  Julia Wróblewska 1A.    14.10.2016

  Święto Edukacji Narodowej i Ślubowanie Uczniów klas I    10.10.2016

  Święto Edukacji Narodowej

  Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy na uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej
  w dniu 14 października 2016 r. o godz. 9:30.

 • 9:15 - uczniowie, rozpoczynają uroczystości od spotkania w klasach z wychowawcami;
 • 9:30 - akademia z okazji Dnia EN w sali gimnastycznej i ślubowanie uczniów klas I,
  na które serdecznie zapraszamy Rodziców.

  Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy. •   10.10.2016

  Sesja sleeveface w bibliotece VI LO

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 1A: Justyna Zalewska, Weronika Powałka, Julia Serowiecka, Wiktoria Ogonowska i Robert Skowroński zorganizowali 5 października w naszej bibliotece sesję zdjęciową sleeveface, której główną bohaterką była książka. Uczniowie wykonali zdjęcia, na których widoczna jest okładka książki, sfotografowana w ten sposób, że łączy się z sylwetką osoby, stanowi jej przedłużenie czy dopełnienie.
  W czasie sesji uczniowie wykorzystali książki: Kerstin Gier, Zieleń szmaragdu; J.R.R. Toolkien, Hobbit; Lauren Oliver Requiem; K. Terechowicz, W. Cesarz, Czego pragnie Maryla; Dan Brown, Inferno; Alice Munro, Miłość dobrej kobiety; Alice Munro, Dziewczęta i kobiety; Jostein Gaarder, świat Zofii.
  Wszystkie książki, będące przedmiotem sesji, dostępne są w naszej szkolnej bibliotece.
  Efekty pracy uczniów są interesujące, wynikają z inwencji twórczej i kreatywności jej autorów. Autorzy już dziś zapowiadają kolejną sesję sleeveface i obiecują jeszcze lepszy efekt swojej pracy.
  Okazja do kolejnej sesji będzie niedługo, ponieważ nowe książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym to programie nasza szkoła uczestniczy, trafią do naszej biblioteki już wkrótce.    10.10.2016

  E(x)plory Gdynia 2016 - Nagroda Specjalna dla Dominiki Pałuckiej

  Dziękujemy za trzymane kciuki. Podziałały! Miło mi poinformować, że Dominika Pałucka zdobyła podczas Finału Konkursu Młodych Naukowców E(x)plory w Gdyni Nagrodę Specjalną - Program mentorski Fundacji START UP HUB Poland.
  StartUp Hub Poland (SHP) jest fundacją non-for-profit powołaną w 2012 roku w celu tworzenia międzynarodowego środowiska specjalistów, wynalazców i pionierów innowacyjnego biznesu w Polsce. Fundacja tworzy warunki dla największych talentów inżynieryjnych i biznesowych z regionu Europy środkowo-Wschodniej.    07.10.2016

  Klub debat VI LO zaprasza, środa godz. 15.15, sala 23 :)    06.10.2016

  E(x)plory - Gdynia 2016

  Nasza Dominika Pałucka wraz z Panią dr Anetą Miką na finale Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni. Trzymamy kciuki i życzymy powodzienia. Dziękujemy za wsparcie udzielone przez TechnoparK Pomerania.    04.10.2016

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik w bibliotece VI LO - Głośne czytanie przez uczniów    03.10.2016

  Na piastowskim szlaku US

  W dniach 28-29 września 2016 roku klasy IIb1 i IIb2 o profilu medycznym pod opieką wychowawczyń - prof. Barbary Kowalskiej i prof. Teresy Witkiewicz, wybrały się w podróż śladami polskiej historii - do Poznania, Gniezna i Biskupina.
  Ze względu na stosunkowo krótki okres pobytu, tempo zwiedzania było niezwykle szybkie. Po przyjeździe do Poznania znaleźliśmy się na Starym Rynku, gdzie punkt 12 obejrzeliśmy słynne widowisko z Koziołkami na wieży zegarowej. Sam ratusz (dzieło Jana Baptysty Quadro z Lugano) wybudowano w 1551 roku, a dziś mieści się tam Muzeum Historii Miasta Poznania. Szczególne zainteresowanie wzbudziły otaczające rynek kamieniczki, które zostały zrekonstruowane po zniszczeniach II wojny światowej w stylu nawiązującym do baroku i renesansu. Przewodnik przedstawił nam informacje, legendy i ciekawostki o różnych obiektach na Rynku. "Urzekło mnie to miejsce, było niezwykle klimatyczne, a opowieści przewodnika wzbudzały ogromne emocje" opowiada Karolina H. Mieliśmy okazję przyjrzeć się wszystkiemu z bliska, zakupić pamiątki lub skosztować tradycyjnych przysmaków jakimi są poznańskie rogale marcińskie. Po Starym Rynku przyszedł czas na Palmiarnię. Zobaczyliśmy egzotyczne gatunki roślin (bananowce, kakaowce, kaktusy) i zwierząt (ryby, papugi, węże i żółwie) z różnych stref klimatycznych. "Palmiarnia była tak ogromna, że można było się w niej zgubić. Jako pasjonatka byłam zachwycona. " mówi Paulina J. Następny na liście był Ostrów Tumski, gdzie w 966 roku miał miejsce chrzest Polski, a w 968 r. utworzono pierwsze polskie biskupstwo. Tu pochowano ciała pierwszych polskich władców. Na czas panowania Mieszka I przypada budowa pierwszej polskiej katedry oraz największej w tamtych czasach siedziby książęcej, tzw. Palatium. To miejsce na pewno pozostanie w naszej pamięci. Kolejny punkt wycieczki - Termy Poznańskie, na które wybrali się chętni. "Termy uważam za wspaniałe i relaksujące miejsce, w sam raz po całym dniu zwiedzania." podsumowuje Karolina H.
  Dzień drugi. Rano pożegnaliśmy się z Poznaniem i pojechaliśmy do kolebki naszej polskości- do Gniezna. Odwiedziliśmy tam Muzeum Początków Państwa Polskiego oferujące ciekawe wystawy i 3 lekcje w formie prezentacji multimedialnych w 3D oraz Katedrę ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. To było dla nas niesamowite doświadczenie, zobaczyć coś o czym uczymy się na co dzień. Następnie wyruszyliśmy na podbój Biskupina, a dokładniej Muzeum Archeologicznego. Podziwiać można tam było między innymi: Osiedle neolityczne, Wioskę Wczesnopiastowską, Chatę Pałucką, Osadę mezolityczną i łużycką. "To Muzeum zrobiło na mnie chyba największe wrażenie. Niesamowicie było zobaczyć życie w dawnych czasach. " wyraża swoją opinię Maja K. Po obejrzeniu Biskupina nadszedł czas na powrót do domu.

  Weronika Tessmer IIB1    30.09.2016

  Bawmy się Matematyką

  W ramach projektu "Bawmy się Matematyką" nasza szkoła, wraz z 2977 szkół z całego świata, 30 września br. uczestniczyła w Akcji Edukacyjnej "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" (ŚDTM).
  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
  "Tabliczkowa wiedza" uczniów sprawdzona została podczas krótkich egzaminów. Egzaminowani byli uczniowie wszystkich klas, natomiast egzaminatorami w tym roku byli przedstawiciele klas pierwszych i drugich, zasiadający w specjalnych Komisjach Egzaminacyjnych. Uczniowie byli niezwykle zmotywowani pełnieniem ważnej funkcji. Akcja odbyła się pod opieką nauczyciela matematyki, Pani mgr Barbary Kowalskiej, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. Sporym zaskoczeniem dla uczniów były zadania egzaminacyjne, ponieważ polegały na mnożeniu i dzieleniu pisemnym w zakresie od 100 do 1000. Zmierzyć się z zadaniami można było na każdej z przerw, z czego uczniowie szkoły bardzo ochoczo korzystali. Poświęcając swój czas wolny na doskonalenie tabliczki mnożenia uczniowie udowodnili, że cel akcji został osiągnięty.
  Przygotowanie do ŚDTM trwały dwa tygodnie. Uczniowie klas 1A i 1B1 przygotowali skomplikowane zadania, natomiast uczniowie klas 2B1 i 2B2 ozdobili szkołę gazetkami tematycznymi, przygotowali stanowiska do prac Komisji Egzaminacyjnych oraz certyfikaty dla wszystkich uczniów.
  Podczas ŚDTM w naszej szkole wyłonionych zostało 216 Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, ze uzyskane wyniki i imienna legitymacja będą motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej oraz udziału w następnych akcjach w ramach projektu "Bawmy się Matematyką".    26.09.2016

  Wrześniowy podbój stolicy!

  W dniach 19.09.- 23.09.2016r. klasa 2a o profilu humanistyczno-medialnym pod opieką ks. Pawła Chodaka i wychowawcy pana Dariusza Okonia wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Wyjeżdżającym towarzyszyły bardzo dobre nastroje, cieszyli się, że będą mieli szansę zobaczyć nowe, ciekawe miejsca. Program opracowała nasza polonistka i nauczycielka edukacji medialnej, pani Ada Kurtycz. Pierwszą instytucją, do jakiej się udali uczniowie, po przyjeździe i zakwaterowaniu, był Sejm. Po ciekawej wizycie, smacznym obiedzie i chwili odpoczynku, nadeszła pora na Uniwersytet Warszawski, a dokładniej Bibliotekę Uniwersytecką i campus studencki, gdzie spotkali się ze studentem wydziału prawa Błażejem Papiernikiemi. Po wyczerpującym dniu; długiej podróży i kilku godzinach intensywnego zwiedzania uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek w zaprzyjaźnionej Agrykoli.

  We wtorkowy poranek, zaraz po śniadaniu uczniowie ruszyli śladami Kolumbów, aby poznać historię liceum im. Stefana Batorego. Następnie udali się na spotkanie z przewodniczką, panią M. Szablewską przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie trafili na zmianę warty, skąd ruszyli przez Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto do Zamku Królewskiego. Najciekawszym dla mnie było spotkanie z przewodniczką, która oprowadziła nas śladami „Lalki” Bolesława Prusa, a potem interesująco opowiadała o Zamku Królewskim. Przewodniczka zainteresowała mnie wszystkim, o czym mówiła; dowiedziałam się też kilku ciekawostek, do których sama bym się nie dokopała - podsumowała spotkanie Martyna Rubin. Po zwiedzaniu z przewodniczką głodni i spragnieni odpoczynku wrócili do schroniska na smaczny obiad. Późnym popołudniem wybrali się na bardzo ciekawą lekcję do Teatru Narodowego, o której jedna z uczennic, Maria Wojtaś mówi: możliwość poznania pracy nad spektaklem od strony zaplecza oraz zobaczenie poszczególnych miejsc teatru było niezwykle fascynującym doświadczeniem. Podczas tej prezentacji uzyskałam także parę informacji dotyczących zadań reżysera, aktora, scenografa i inspicjenta. Po tym krótkim wprowadzeniu z zachwytem zasiadłam w fotelu, aby bacznie przyjrzeć się wystawianej sztuce. Nela Zommer o obejrzanym wieczorem spektaklu z E. Olszówką, J. Gajosem i M. Kożuchowską powiedziała: Moim zdaniem najlepszą atrakcją na tej wycieczce była wizyta w Teatrze Narodowym, gdzie zobaczyliśmy przedstawienie pt.: "Kotka na gorącym, blaszanym dachu" z mistrzowskimi kreacjami wybitnych warszawskich aktorów w rolach głównych.

  W środę dzień rozpoczął się od tajników dziennikarstwa radiowego w Centrum Radiowym przy. Al. Niepodległości, po czym uczniowie udali się na ul. Woronicza do Telewizji Polskiej, gdzie odbyli lekcję z edukacji medialnej. Mogli tam poznać pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoracji oraz studia telewizyjne. Ciekawie wypowiada się na temat tej wizyty Kasia Żmuda: Dużym doświadczeniem była dla mnie lekcja w telewizji polskiej, gdzie zobaczyliśmy magię i iluzję telewizji, goszcząc w studio "Pytanie na śniadanie" oraz "Jaka to melodia". Po aktywnym przedpołudniu i obiedzie, przyszedł czas na poznanie Centrum Historii i Kultury Żydów Polin. Wizytę tam na pewno zapamięta Oliwia Lebiecka: najbardziej interesującym miejscem, które udało się nam zobaczyć w Warszawie było Muzeum Żydów Polskich. Już widok budynku wzbudził we mnie podziw i nadzieję na ciekawie spędzony czas. Podczas pobytu tam, dzięki wspaniałej przewodniczce, udało nam się przybliżyć historię narodu żydowskiego. Ciekawe eksponaty spowodowały, że mogłam poznać codzienne życie Żydów, zarówno w czasie wojny, jak i kilka wieków wcześniej. Stąd uczniowie udali się na warszawskie Powązki, czym zakończyli trzeci dzień wycieczki.

  Czwartek to dzień poznawania historii II wojny światowej na Pawiaku i w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie tematem przewodnim była "Sprawa powstania warszawskiego – międzynarodowy i polityczny kontekst wybuchu, przebiegu i konsekwencji". Dla wielu uczniów w tym dniu ważnym przeżyciem była wizyta w mokotowskim więzieniu. Krzysztof Pełka stwierdził: wśród wielu wartościowych miejsc, które wraz z klasą zobaczyłem w Warszawie, uważam, że na szczególną uwagę zasługuje więzienie mokotowskie. Profesjonalne opisanie budynku przy ulicy Rakowieckiej oraz jego historii przez jednego z funkcjonariuszy, pozwoliło głębiej wczuć się w klimat tego miejsca. Do dodatkowych refleksji skłonił mnie również widok cel, odrestaurowanych po wojnie tylko w niewielkim stopniu i wyobrażenie tego, w jakich warunkach przetrzymywano więźniów podczas II wojny światowej. Bartosz Rogowski dodał: widok prywatnych rzeczy więźniów, cel, w których przebywali, opis tortur, przez jakie przechodzili, a mimo to dalej heroicznie starali się bronić naszej ojczyzny, otworzył nam oczy, jak dużą cenę poświęcili Ci ludzie dla wolnej Polski.

  Po pełnym wrażeń kolejnym dniu zmęczeni uczniowie wrócili nocnym pociągiem do Szczecina. Ola Sutek podsumowała wyjazd: wycieczkę do Warszawy uważam za bardzo udaną, chętnie pojechałabym jeszcze raz.

  Opinie zebrała
  Ada Synówka klasa IIa    20.09.2016

  Zebrania z Rodzicami

  22 września 2016 r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców, a o godzinie 17:00, odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I, II i III. Na zebraniach omówione zostaną sprawy bieżące oraz procedury egzaminu maturalnego.
  Obecność na zebraniach jest obowiązkowa.    20.09.2016

  III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Nauki Przyrodnicze na Scenie 7"

  Z radością informuję, że Bartłomiej Prowans, uczeń klasy 3B1 zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie 7" w kategorii Prezentacje Multimedialne.
  W Festiwalu i konkursowych zmaganiach uczestniczyło prawie 300 uczniów i nauczycieli z całej Polski.
  Konkurs organizowany był na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.    20.09.2016

  Prasa na świecie

  19.09.2016 uczniowie klasy 1a humanistyczno-medialnej udali się wykład dotyczący prasy w największych krajach na świecie. Odbył się on na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Pani dr Paulina Olechowska odsłoniła przed nami ciekawe informacje na temat gazet niemieckich, francuskich, polskich i brytyjskich. Szczególnie rozwinęła temat znanej, choć niekoniecznie lubianej niemieckiej gazety "Bild". Zaskoczeni jesteśmy faktem, że gazety najbardziej popularne są w Japonii. Mimo zaawansowanej w tym kraju technologii, Japończycy najczęściej spośród wszystkich czytelników na całym świecie sięgają po prasę. Z ciekawością przyjęliśmy informację o tym, że to Ludwik XIV zapoczątkował rozwój prasy, wydając pierwszą gazetę, w której opisywał, ile ma partnerek życiowych oraz w co będzie ubrany. Klaudia Kuczyńska powiedziała: ciekawe jest to, że we Włoszech, gdzie jest ciepło ludzie rzadziej sięgają po gazety, czasopisma niż mieszkańcy Szwecji, Norwegii i Danii. Dowiedziałam się wielu nieznanych mi wcześniej faktów na temat prasy. Myślę, że po tym wykładzie częściej będę sięgała po wszelkie gazety. Mamy nadzieję, że takie zajęcia będą odbywały się częściej.

  Weronika Powałka i Filip Suchański kl.1a    19.09.2016

  GŁOSUJEMY!!!

  Nasza uczennica Finalistka Regionalnego Festiwalu Młodych Naukowców Explory walczy o tytuł Innowatora Jutra w ogólnopolskim plebiscycie, promującym pracę i osiągnięcia najzdolniejszych osób w wieku 13 - 20 lat! Dominika Pałucka z VI LO połączyła swoje doświadczenie i technologie, a w rezultacie stworzyła elektronicznego nauczyciela, który pomaga początkującym skrzypkom szybciej się uczyć i osiągnąć harmonię. Cały Szczecin Floating Garden głosuje na Dominikę! Wystarczy jedno kliknięcie! Trzymamy kciuki za młodą zdolną szczeciniankę!

  Idealnie wkomponowuje nowe technologie w rozwiązywanie problemów! Dominika Pałucka ze Szczecin, Poland i jej elektroniczny nauczyciel pomagają początkującym skrzypkom szybciej się uczyć i osiągnąć harmonię. Zapoznaj się z pełnym profilem Dominiki na bit.ly/Dominika_Palucka i zagłosuj, jeśli to Ona powinna zostać Innowatorem Jutra! #innowatorjutra    12.09.2016

  Kiermasz podręczników

  Informujemy, że w dniu 13 września 2016 r. (wtorek) w godzinach 10.00 - 13.30 odbędzie się kiermasz używanych podręczników i materiałów pomocniczych.
  Uczniowie i absolwenci mogą przygotować swoje podręczniki i materiały do odsprzedania.    08.09.2016

  Warsztaty dla Gimnazjalistów 2016/2017    08.09.2016

  Obóz Integracyjny 2016

  Przez trzy dni, od 5 do 7 września 2016 roku uczniowie klas pierwszych z wychowawcami: paniami M. Łuczak, P. Hajdamowicz, M. Bohonos i panem M. Płatkowskim, Radą Pięciu i opiekunką panią M. Sadkowską, oraz nauczycielami wychowania fizycznego panią J. Czają i panem P. Kulą przebywali na obozie integracyjnym w ośrodku "Wrzos" w Łukęcinie. Dopisała nam znakomita pogoda, która sprzyjała zajęciom sportowym, zabawom matematycznym i polonistycznym. Pierwszą część konkursowych zmagań ex aequo wygrały klasy Ia i Ib2. Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej zintegrowaną i aktywną klasę nastąpiło w ostatnim dniu, gdy każda z klas wykonała na plaży swoje logo z piasku. Ten tytuł Rada Pięciu przyznała klasie 1b1. Zapytany o tegoroczny obóz przewodniczący Rady, Paweł Michalik powiedział: wyjazd integracyjny jest ważny nie tylko dla wychowawców i nowych uczniów, ale także dla szkolnej samorządności. To właśnie podczas tych trzech pierwszych w szkole dni Rada Pięciu sprawdza, jak pierwszaki poradzą sobie z niełatwymi zadaniami, które będą musieli wykonać w trakcie trzech lat nauki. W tym roku nowi uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością i zmysłem organizacyjnym. Dlatego jestem spokojny, że wszelkie imprezy szkolne przez nich zorganizowane będą przyciągać uwagę starszych kolegów. Znakomitą organizację wyjazdu zawdzięczamy pani A. Roman, a sprawozdanie z pobytu w Łukęcinie przygotowała pod czujnym okiem pani A. Kurtycz redakcja "Zbliżeń".

  P. Sitarska i M. Rubin, IIa

  Prezentacja z wyjazdu    02.09.2016

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017    23.08.2016

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie
  Roku Szkolnego 2016/2017
  które odbędzie się 01.09.2016 r. o godzina 8:30 na boisku szkolnym.

  Miejska Inauguracja Roku Szkolengo 2016/2017
  10:00 - Msza Święta pod prewodnictwem JE Ks. Abp Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego
  w Bazylie Metropolitalnej pw.św. Jakuba w Szczecinie
  Ważne informacje dla przyszłych uczniów klas I w roku szkolnym 2016/2017

  1. 01.09.2016 r. test z języka angielskiego – godzina 10:00, sale lekcyjne VI LO (90 minut)
  2. 01.09.2016 r. Zebranie z Rodzicami
   • godzina 17:00 - część wspólna spotkanie z Dyrekcją Szkoły, Pedagogiem, Radą Rodziców i Pielęgniarką na sali gimnastycznej przy ul. Jagiellońskiej 62
   • ok. godziny 17:40 - spotkania w klasach z Wychowawcami:
    klasa 1a - Marek Płatkowski, sala 5,
    klasa 1b1 - Monika Łuczak, sala 4,
    klasa 1b2 - Paulina Hajdamowicz, sala 14,
    klasa 1c- Magdalena Bohonos, sala 24
 • 02.09.2016 r. test z języka niemieckiego – godzina 8:00, sale lekcyjne VI LO (90 minut)
 • 05-07.09.2016 r. Wyjazd Integracyjny dla wszystkich uczniów klas I (obowiązkowy) do Ośrodka Wrzos w Łukęcinie orientacyjny koszt ok. 230 zł wpłata 1 lub 2 września u Wychowawców •   07.07.2016

  GODZINY PRACY SEKRETARIATU W OKRESIE WAKACYJNYM

  Od 01 sierpnia (poniedziałek) do 19 sierpnia (piątek) 2016 r. sekretariat NIECZYNNY.
  Pilne sprawy przyjmowane będą w księgowości u dyżurującego pracownika szkoły w godzinach
  10:00 - 13:00.
  Od 22 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) sekretariat czynny od 08:00 - 15:00.    24.06.2016

  Egzaminy poprawkowe

  Harmonogram egzaminów poprawkowych:

 • 23 sierpnia 2016 r. język polski, godzina 9:00 część pisemna (60 minut), 11:00 część ustna;
 • 24 sierpnia 2016 r. język niemiecki, biologia, chemia, godzina 9:00 część pisemna (60 minut), 11:00 część ustna;
 • 25 sierpnia 2016 r. matematyka, godzina 9:00 część pisemna (60 minut), 11:00 część ustna;

  Konsultacje dla chętnych uczniów przystępujących do egzaminów poprawkowych:

 • 22 sierpnia 2016 r. język polski, godzina 9:00 - 11:00;
 • 23 sierpnia 2016 r. język niemiecki, biologia, chemia, godzina 9:00 - 11:00;
 • 24 sierpnia 2016 r. matematyka, godzina 9:00 - 11:00; •