Strona główna
       Misja i wizja szkoły
       Kontakt
       Rekrutacja
       O szkole
       Dla uczniów
       Dla maturzystów
       Dla rodziców
       Dla gimnazjalistów
       Samorząd Uczniowski
       Pedagog
       Gazetka szkolna "Zbliżenia"
       Biblioteka szkolna
       Sport w LO6
       Wolontariat
       Przedmioty
       Wirtualny Spacer
       Galeria
       Do pobrania
       Linki
 
       Przetargi
 


Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł Brązowej Szkoły 2015.


Patronaty
Nasza strona na


  27.10.2016

Mistrzostwa Szczecina SPG w tenisie stołowym.

Dnia 26.10.2016 r. w sali gimnastycznej XII LO w Szczecinie odbył się półfinał i finał tenisa stołowego dziewcząt w walce o Mistrzostwo Szczecina SPG w ramch Licealiady. Naszą szkołę reprezentowały Nikola Cielica i Zuzanna Zarzycka, obie uczennice klasy 2B2. Po zaciętej rozgrywce finałowej z najlepszymi zespołami w Szczecinie zajęły III m-ce.
Nikola i Zuzia wywalczyły możliwość wzięcia udziału w dalszych rozgrywkach. Dziewczęta otrzymały medale, puchar oraz pamiątkowy dyplom.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  24.10.2016

Bawmy się Matematyką

W ramach projektu "Bawmy się Matematyką" nasza szkoła, wraz z 2977 szkół z całego świata, 30 września br. uczestniczyła w Akcji Edukacyjnej "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" (ŚDTM).
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
"Tabliczkowa wiedza" uczniów sprawdzona została podczas krótkich egzaminów. Egzaminowani byli uczniowie wszystkich klas, natomiast egzaminatorami w tym roku byli przedstawiciele klas pierwszych i drugich, zasiadający w specjalnych Komisjach Egzaminacyjnych. Uczniowie byli niezwykle zmotywowani pełnieniem ważnej funkcji. Akcja odbyła się pod opieką nauczyciela matematyki, Pani mgr Barbary Kowalskiej, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.
Sporym zaskoczeniem dla uczniów były zadania egzaminacyjne, ponieważ polegały na mnożeniu i dzieleniu pisemnym w zakresie od 100 do 1000. Zmierzyć się z zadaniami można było na każdej z przerw, z czego uczniowie szkoły bardzo ochoczo korzystali. Poświęcając swój czas wolny na doskonalenie tabliczki mnożenia uczniowie udowodnili, że cel akcji został osiągnięty.
Przygotowanie do ŚDTM trwały dwa tygodnie. Uczniowie klas 1A i 1B1 przygotowali skomplikowane zadania, natomiast uczniowie klas 2B1 i 2B2 ozdobili szkołę gazetkami tematycznymi, przygotowali stanowiska do prac Komisji Egzaminacyjnych oraz certyfikaty dla wszystkich uczniów.
Podczas ŚDTM w naszej szkole wyłonionych zostało 216 Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, ze uzyskane wyniki i imienna legitymacja będą motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej oraz udziału w następnych akcjach w ramach projektu "Bawmy się Matematyką".  24.10.2016

Spotkanie z pracownikiem naukowym US

W dniu 21 października, klasy IA, IB2 i IIA spotkały się z dr. Fuadem Jommą, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie, przeprowadzone w ramch lekcji WoS-u, poświęcone było wojnie w Syrii, obecnej sytuacji w Aleppo oraz problemowi uchodźców.
Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży przewidziano kolejne wykłady.  21.10.2016

Teleskop dla VI LO

Dnia 19.10.2016 odbyło się w gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Postaw na słońce", w którym zespół VI LO w składzie Jakub Burda, Michał Boćkowski, Bartłomiej Naumiuk oraz Konrad Sklenarz zdobył w dwu kategoriach laury (II i III miejsce).
W gali wzięli udział przedstawiciele BOś oraz minister jak i wiceminister środowiska. Nagrodą był między innymi teleskop dla szkoły.
Bardzo się cieszymy i jeszcze raz gratulujemy sukcesu naszemu zespołowi, obecnie już studentom Mechatroniki ZUT i Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej.  20.10.2016

Umowa patronacka z Wydziałem Filologicznym

Dnia 18 października 2016 roku została zawarta umowa patronacka pomiędzy VI Liceum Ogólnokształcącym a Wydziałem Filologicznym, Instytutem Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. W trakcie podpisania umowy Uniwersytet reprezentowały Panie Dziekan Wydziału Filologicznego, prof. zw. dr hab. Ewa Komorowska i Dyrektor Instytutu, dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska oraz dr Paulina Olechowska, a naszą szkołę Pani Dyrektor Bożena Ulchurska-Jackowska oraz pani Ada Kurtycz. W ramach współpracy kadra uniwersytecka pomagać będzie uczniom z klas humanistyczno-medialnymi w zakresie naukowej opieki. Umowa patronacka pomoże uczniom na włączenie się w wykłady, warsztaty i wydarzenia organizowane przez Instytut, tym samym w przyszłości na podejmowanie decyzji związanej z wyborem studiów.  18.10.2016

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Prezentacja podsumowująca dotyczczasowe działania zrealizowane w ramach MMBS  17.10.2016

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Tego dnia nauczycielom, którzy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy, wręczane są nagrody.
Pani Dyrektor Bożena Ulchurska-Jackowska otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Szczecin, Pani Ada Kurtycz otrzymała nagrodę Pierwszy wśród równych, Pani Aneta Mika otrzymała nagrody: Ministra Edukacji Narodowej oraz honorowy tytuł Profesora Oświaty, Pani Małgorzta Sadkowska Medal Komisji Edukacji Narodowej.  14.10.2016

Lekcja w Książnicy Pomorskiej

11 października we wtorek klasa 1A wraz z panią profesor Adą Kurtycz wybrała się do Książnicy na warsztaty dotyczące sztuki czytania prowadzone przez lektora telewizyjnego i radiowego, Stanisław Heropolitańskiego. Pracownik Książnicy udzielił nam cennych uwag w formie krótkiego wykładu na temat swojej pracy nad tekstem literackim, dotyczących dobrej dykcji i intonacji. Zaraz potem pan Heropolitański przeczytał fragment "Quo vadis" H. Sienkiewicza tak, aby brzmiał bardzo sugestywnie. Następnie i my mieliśmy okazję wziąć udział w czytaniu powieści noblisty, a głos wybranych spośród nas został nagrany na dyktafonie. Po przeczytaniu mogliśmy usłyszeć doskonale brzmienie głosów Dobrusi, Piotra i Aurelii, a pan Heropolitański udzielał wskazówek dotyczących prawidłowej dykcji i intonacji. Kiedy czytane słowa rozniosły się po sali, mogliśmy dokładnie usłyszeć każdy oddech i każdą zaakcentowaną sylabę. Takie spotkanie dało nam szansę na poznanie naszego własnego głosu i usłyszenie opinii doświadczonej osoby na temat błędów, które popełniamy. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję wybrać się do Książnicy na takie zajęcia, zawsze to jest wartościowym doświadczeniem dla młodych humanistów.

Julia Wróblewska 1A.  14.10.2016

Święto Edukacji Narodowej i Ślubowanie Uczniów klas I  10.10.2016

Święto Edukacji Narodowej

Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy na uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej
w dniu 14 października 2016 r. o godz. 9:30.

 • 9:15 - uczniowie, rozpoczynają uroczystości od spotkania w klasach z wychowawcami;
 • 9:30 - akademia z okazji Dnia EN w sali gimnastycznej i ślubowanie uczniów klas I,
  na które serdecznie zapraszamy Rodziców.

  Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy. •   10.10.2016

  Sesja sleeveface w bibliotece VI LO

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 1A: Justyna Zalewska, Weronika Powałka, Julia Serowiecka, Wiktoria Ogonowska i Robert Skowroński zorganizowali 5 października w naszej bibliotece sesję zdjęciową sleeveface, której główną bohaterką była książka. Uczniowie wykonali zdjęcia, na których widoczna jest okładka książki, sfotografowana w ten sposób, że łączy się z sylwetką osoby, stanowi jej przedłużenie czy dopełnienie.
  W czasie sesji uczniowie wykorzystali książki: Kerstin Gier, Zieleń szmaragdu; J.R.R. Toolkien, Hobbit; Lauren Oliver Requiem; K. Terechowicz, W. Cesarz, Czego pragnie Maryla; Dan Brown, Inferno; Alice Munro, Miłość dobrej kobiety; Alice Munro, Dziewczęta i kobiety; Jostein Gaarder, świat Zofii.
  Wszystkie książki, będące przedmiotem sesji, dostępne są w naszej szkolnej bibliotece.
  Efekty pracy uczniów są interesujące, wynikają z inwencji twórczej i kreatywności jej autorów. Autorzy już dziś zapowiadają kolejną sesję sleeveface i obiecują jeszcze lepszy efekt swojej pracy.
  Okazja do kolejnej sesji będzie niedługo, ponieważ nowe książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym to programie nasza szkoła uczestniczy, trafią do naszej biblioteki już wkrótce.    10.10.2016

  E(x)plory Gdynia 2016 - Nagroda Specjalna dla Dominiki Pałuckiej

  Dziękujemy za trzymane kciuki. Podziałały! Miło mi poinformować, że Dominika Pałucka zdobyła podczas Finału Konkursu Młodych Naukowców E(x)plory w Gdyni Nagrodę Specjalną - Program mentorski Fundacji START UP HUB Poland.
  StartUp Hub Poland (SHP) jest fundacją non-for-profit powołaną w 2012 roku w celu tworzenia międzynarodowego środowiska specjalistów, wynalazców i pionierów innowacyjnego biznesu w Polsce. Fundacja tworzy warunki dla największych talentów inżynieryjnych i biznesowych z regionu Europy środkowo-Wschodniej.    07.10.2016

  Klub debat VI LO zaprasza, środa godz. 15.15, sala 23 :)    06.10.2016

  E(x)plory - Gdynia 2016

  Nasza Dominika Pałucka wraz z Panią dr Anetą Miką na finale Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni. Trzymamy kciuki i życzymy powodzienia. Dziękujemy za wsparcie udzielone przez TechnoparK Pomerania.    04.10.2016

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik w bibliotece VI LO - Głośne czytanie przez uczniów    03.10.2016

  Na piastowskim szlaku US

  W dniach 28-29 września 2016 roku klasy IIb1 i IIb2 o profilu medycznym pod opieką wychowawczyń - prof. Barbary Kowalskiej i prof. Teresy Witkiewicz, wybrały się w podróż śladami polskiej historii - do Poznania, Gniezna i Biskupina.
  Ze względu na stosunkowo krótki okres pobytu, tempo zwiedzania było niezwykle szybkie. Po przyjeździe do Poznania znaleźliśmy się na Starym Rynku, gdzie punkt 12 obejrzeliśmy słynne widowisko z Koziołkami na wieży zegarowej. Sam ratusz (dzieło Jana Baptysty Quadro z Lugano) wybudowano w 1551 roku, a dziś mieści się tam Muzeum Historii Miasta Poznania. Szczególne zainteresowanie wzbudziły otaczające rynek kamieniczki, które zostały zrekonstruowane po zniszczeniach II wojny światowej w stylu nawiązującym do baroku i renesansu. Przewodnik przedstawił nam informacje, legendy i ciekawostki o różnych obiektach na Rynku. "Urzekło mnie to miejsce, było niezwykle klimatyczne, a opowieści przewodnika wzbudzały ogromne emocje" opowiada Karolina H. Mieliśmy okazję przyjrzeć się wszystkiemu z bliska, zakupić pamiątki lub skosztować tradycyjnych przysmaków jakimi są poznańskie rogale marcińskie. Po Starym Rynku przyszedł czas na Palmiarnię. Zobaczyliśmy egzotyczne gatunki roślin (bananowce, kakaowce, kaktusy) i zwierząt (ryby, papugi, węże i żółwie) z różnych stref klimatycznych. "Palmiarnia była tak ogromna, że można było się w niej zgubić. Jako pasjonatka byłam zachwycona. " mówi Paulina J. Następny na liście był Ostrów Tumski, gdzie w 966 roku miał miejsce chrzest Polski, a w 968 r. utworzono pierwsze polskie biskupstwo. Tu pochowano ciała pierwszych polskich władców. Na czas panowania Mieszka I przypada budowa pierwszej polskiej katedry oraz największej w tamtych czasach siedziby książęcej, tzw. Palatium. To miejsce na pewno pozostanie w naszej pamięci. Kolejny punkt wycieczki - Termy Poznańskie, na które wybrali się chętni. "Termy uważam za wspaniałe i relaksujące miejsce, w sam raz po całym dniu zwiedzania." podsumowuje Karolina H.
  Dzień drugi. Rano pożegnaliśmy się z Poznaniem i pojechaliśmy do kolebki naszej polskości- do Gniezna. Odwiedziliśmy tam Muzeum Początków Państwa Polskiego oferujące ciekawe wystawy i 3 lekcje w formie prezentacji multimedialnych w 3D oraz Katedrę ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. To było dla nas niesamowite doświadczenie, zobaczyć coś o czym uczymy się na co dzień. Następnie wyruszyliśmy na podbój Biskupina, a dokładniej Muzeum Archeologicznego. Podziwiać można tam było między innymi: Osiedle neolityczne, Wioskę Wczesnopiastowską, Chatę Pałucką, Osadę mezolityczną i łużycką. "To Muzeum zrobiło na mnie chyba największe wrażenie. Niesamowicie było zobaczyć życie w dawnych czasach. " wyraża swoją opinię Maja K. Po obejrzeniu Biskupina nadszedł czas na powrót do domu.

  Weronika Tessmer IIB1    26.09.2016

  Wrześniowy podbój stolicy!

  W dniach 19.09.- 23.09.2016r. klasa 2a o profilu humanistyczno-medialnym pod opieką ks. Pawła Chodaka i wychowawcy pana Dariusza Okonia wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Wyjeżdżającym towarzyszyły bardzo dobre nastroje, cieszyli się, że będą mieli szansę zobaczyć nowe, ciekawe miejsca. Program opracowała nasza polonistka i nauczycielka edukacji medialnej, pani Ada Kurtycz. Pierwszą instytucją, do jakiej się udali uczniowie, po przyjeździe i zakwaterowaniu, był Sejm. Po ciekawej wizycie, smacznym obiedzie i chwili odpoczynku, nadeszła pora na Uniwersytet Warszawski, a dokładniej Bibliotekę Uniwersytecką i campus studencki, gdzie spotkali się ze studentem wydziału prawa Błażejem Papiernikiemi. Po wyczerpującym dniu; długiej podróży i kilku godzinach intensywnego zwiedzania uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek w zaprzyjaźnionej Agrykoli.

  We wtorkowy poranek, zaraz po śniadaniu uczniowie ruszyli śladami Kolumbów, aby poznać historię liceum im. Stefana Batorego. Następnie udali się na spotkanie z przewodniczką, panią M. Szablewską przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie trafili na zmianę warty, skąd ruszyli przez Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto do Zamku Królewskiego. Najciekawszym dla mnie było spotkanie z przewodniczką, która oprowadziła nas śladami „Lalki” Bolesława Prusa, a potem interesująco opowiadała o Zamku Królewskim. Przewodniczka zainteresowała mnie wszystkim, o czym mówiła; dowiedziałam się też kilku ciekawostek, do których sama bym się nie dokopała - podsumowała spotkanie Martyna Rubin. Po zwiedzaniu z przewodniczką głodni i spragnieni odpoczynku wrócili do schroniska na smaczny obiad. Późnym popołudniem wybrali się na bardzo ciekawą lekcję do Teatru Narodowego, o której jedna z uczennic, Maria Wojtaś mówi: możliwość poznania pracy nad spektaklem od strony zaplecza oraz zobaczenie poszczególnych miejsc teatru było niezwykle fascynującym doświadczeniem. Podczas tej prezentacji uzyskałam także parę informacji dotyczących zadań reżysera, aktora, scenografa i inspicjenta. Po tym krótkim wprowadzeniu z zachwytem zasiadłam w fotelu, aby bacznie przyjrzeć się wystawianej sztuce. Nela Zommer o obejrzanym wieczorem spektaklu z E. Olszówką, J. Gajosem i M. Kożuchowską powiedziała: Moim zdaniem najlepszą atrakcją na tej wycieczce była wizyta w Teatrze Narodowym, gdzie zobaczyliśmy przedstawienie pt.: "Kotka na gorącym, blaszanym dachu" z mistrzowskimi kreacjami wybitnych warszawskich aktorów w rolach głównych.

  W środę dzień rozpoczął się od tajników dziennikarstwa radiowego w Centrum Radiowym przy. Al. Niepodległości, po czym uczniowie udali się na ul. Woronicza do Telewizji Polskiej, gdzie odbyli lekcję z edukacji medialnej. Mogli tam poznać pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoracji oraz studia telewizyjne. Ciekawie wypowiada się na temat tej wizyty Kasia Żmuda: Dużym doświadczeniem była dla mnie lekcja w telewizji polskiej, gdzie zobaczyliśmy magię i iluzję telewizji, goszcząc w studio "Pytanie na śniadanie" oraz "Jaka to melodia". Po aktywnym przedpołudniu i obiedzie, przyszedł czas na poznanie Centrum Historii i Kultury Żydów Polin. Wizytę tam na pewno zapamięta Oliwia Lebiecka: najbardziej interesującym miejscem, które udało się nam zobaczyć w Warszawie było Muzeum Żydów Polskich. Już widok budynku wzbudził we mnie podziw i nadzieję na ciekawie spędzony czas. Podczas pobytu tam, dzięki wspaniałej przewodniczce, udało nam się przybliżyć historię narodu żydowskiego. Ciekawe eksponaty spowodowały, że mogłam poznać codzienne życie Żydów, zarówno w czasie wojny, jak i kilka wieków wcześniej. Stąd uczniowie udali się na warszawskie Powązki, czym zakończyli trzeci dzień wycieczki.

  Czwartek to dzień poznawania historii II wojny światowej na Pawiaku i w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie tematem przewodnim była "Sprawa powstania warszawskiego – międzynarodowy i polityczny kontekst wybuchu, przebiegu i konsekwencji". Dla wielu uczniów w tym dniu ważnym przeżyciem była wizyta w mokotowskim więzieniu. Krzysztof Pełka stwierdził: wśród wielu wartościowych miejsc, które wraz z klasą zobaczyłem w Warszawie, uważam, że na szczególną uwagę zasługuje więzienie mokotowskie. Profesjonalne opisanie budynku przy ulicy Rakowieckiej oraz jego historii przez jednego z funkcjonariuszy, pozwoliło głębiej wczuć się w klimat tego miejsca. Do dodatkowych refleksji skłonił mnie również widok cel, odrestaurowanych po wojnie tylko w niewielkim stopniu i wyobrażenie tego, w jakich warunkach przetrzymywano więźniów podczas II wojny światowej. Bartosz Rogowski dodał: widok prywatnych rzeczy więźniów, cel, w których przebywali, opis tortur, przez jakie przechodzili, a mimo to dalej heroicznie starali się bronić naszej ojczyzny, otworzył nam oczy, jak dużą cenę poświęcili Ci ludzie dla wolnej Polski.

  Po pełnym wrażeń kolejnym dniu zmęczeni uczniowie wrócili nocnym pociągiem do Szczecina. Ola Sutek podsumowała wyjazd: wycieczkę do Warszawy uważam za bardzo udaną, chętnie pojechałabym jeszcze raz.

  Opinie zebrała
  Ada Synówka klasa IIa    20.09.2016

  Zebrania z Rodzicami

  22 września 2016 r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców, a o godzinie 17:00, odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I, II i III. Na zebraniach omówione zostaną sprawy bieżące oraz procedury egzaminu maturalnego.
  Obecność na zebraniach jest obowiązkowa.    20.09.2016

  III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Nauki Przyrodnicze na Scenie 7"

  Z radością informuję, że Bartłomiej Prowans, uczeń klasy 3B1 zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie 7" w kategorii Prezentacje Multimedialne.
  W Festiwalu i konkursowych zmaganiach uczestniczyło prawie 300 uczniów i nauczycieli z całej Polski.
  Konkurs organizowany był na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.    20.09.2016

  Prasa na świecie

  19.09.2016 uczniowie klasy 1a humanistyczno-medialnej udali się wykład dotyczący prasy w największych krajach na świecie. Odbył się on na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Pani dr Paulina Olechowska odsłoniła przed nami ciekawe informacje na temat gazet niemieckich, francuskich, polskich i brytyjskich. Szczególnie rozwinęła temat znanej, choć niekoniecznie lubianej niemieckiej gazety "Bild". Zaskoczeni jesteśmy faktem, że gazety najbardziej popularne są w Japonii. Mimo zaawansowanej w tym kraju technologii, Japończycy najczęściej spośród wszystkich czytelników na całym świecie sięgają po prasę. Z ciekawością przyjęliśmy informację o tym, że to Ludwik XIV zapoczątkował rozwój prasy, wydając pierwszą gazetę, w której opisywał, ile ma partnerek życiowych oraz w co będzie ubrany. Klaudia Kuczyńska powiedziała: ciekawe jest to, że we Włoszech, gdzie jest ciepło ludzie rzadziej sięgają po gazety, czasopisma niż mieszkańcy Szwecji, Norwegii i Danii. Dowiedziałam się wielu nieznanych mi wcześniej faktów na temat prasy. Myślę, że po tym wykładzie częściej będę sięgała po wszelkie gazety. Mamy nadzieję, że takie zajęcia będą odbywały się częściej.

  Weronika Powałka i Filip Suchański kl.1a    19.09.2016

  GŁOSUJEMY!!!

  Nasza uczennica Finalistka Regionalnego Festiwalu Młodych Naukowców Explory walczy o tytuł Innowatora Jutra w ogólnopolskim plebiscycie, promującym pracę i osiągnięcia najzdolniejszych osób w wieku 13 - 20 lat! Dominika Pałucka z VI LO połączyła swoje doświadczenie i technologie, a w rezultacie stworzyła elektronicznego nauczyciela, który pomaga początkującym skrzypkom szybciej się uczyć i osiągnąć harmonię. Cały Szczecin Floating Garden głosuje na Dominikę! Wystarczy jedno kliknięcie! Trzymamy kciuki za młodą zdolną szczeciniankę!

  Idealnie wkomponowuje nowe technologie w rozwiązywanie problemów! Dominika Pałucka ze Szczecin, Poland i jej elektroniczny nauczyciel pomagają początkującym skrzypkom szybciej się uczyć i osiągnąć harmonię. Zapoznaj się z pełnym profilem Dominiki na bit.ly/Dominika_Palucka i zagłosuj, jeśli to Ona powinna zostać Innowatorem Jutra! #innowatorjutra    12.09.2016

  Kiermasz podręczników

  Informujemy, że w dniu 13 września 2016 r. (wtorek) w godzinach 10.00 - 13.30 odbędzie się kiermasz używanych podręczników i materiałów pomocniczych.
  Uczniowie i absolwenci mogą przygotować swoje podręczniki i materiały do odsprzedania.    08.09.2016

  Warsztaty dla Gimnazjalistów 2016/2017    08.09.2016

  Obóz Integracyjny 2016

  Przez trzy dni, od 5 do 7 września 2016 roku uczniowie klas pierwszych z wychowawcami: paniami M. Łuczak, P. Hajdamowicz, M. Bohonos i panem M. Płatkowskim, Radą Pięciu i opiekunką panią M. Sadkowską, oraz nauczycielami wychowania fizycznego panią J. Czają i panem P. Kulą przebywali na obozie integracyjnym w ośrodku "Wrzos" w Łukęcinie. Dopisała nam znakomita pogoda, która sprzyjała zajęciom sportowym, zabawom matematycznym i polonistycznym. Pierwszą część konkursowych zmagań ex aequo wygrały klasy Ia i Ib2. Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej zintegrowaną i aktywną klasę nastąpiło w ostatnim dniu, gdy każda z klas wykonała na plaży swoje logo z piasku. Ten tytuł Rada Pięciu przyznała klasie 1b1. Zapytany o tegoroczny obóz przewodniczący Rady, Paweł Michalik powiedział: wyjazd integracyjny jest ważny nie tylko dla wychowawców i nowych uczniów, ale także dla szkolnej samorządności. To właśnie podczas tych trzech pierwszych w szkole dni Rada Pięciu sprawdza, jak pierwszaki poradzą sobie z niełatwymi zadaniami, które będą musieli wykonać w trakcie trzech lat nauki. W tym roku nowi uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością i zmysłem organizacyjnym. Dlatego jestem spokojny, że wszelkie imprezy szkolne przez nich zorganizowane będą przyciągać uwagę starszych kolegów. Znakomitą organizację wyjazdu zawdzięczamy pani A. Roman, a sprawozdanie z pobytu w Łukęcinie przygotowała pod czujnym okiem pani A. Kurtycz redakcja "Zbliżeń".

  P. Sitarska i M. Rubin, IIa

  Prezentacja z wyjazdu    02.09.2016

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017    23.08.2016

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie
  Roku Szkolnego 2016/2017
  które odbędzie się 01.09.2016 r. o godzina 8:30 na boisku szkolnym.

  Miejska Inauguracja Roku Szkolengo 2016/2017
  10:00 - Msza Święta pod prewodnictwem JE Ks. Abp Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego
  w Bazylie Metropolitalnej pw.św. Jakuba w Szczecinie
  Ważne informacje dla przyszłych uczniów klas I w roku szkolnym 2016/2017

  1. 01.09.2016 r. test z języka angielskiego – godzina 10:00, sale lekcyjne VI LO (90 minut)
  2. 01.09.2016 r. Zebranie z Rodzicami
   • godzina 17:00 - część wspólna spotkanie z Dyrekcją Szkoły, Pedagogiem, Radą Rodziców i Pielęgniarką na sali gimnastycznej przy ul. Jagiellońskiej 62
   • ok. godziny 17:40 - spotkania w klasach z Wychowawcami:
    klasa 1a - Marek Płatkowski, sala 5,
    klasa 1b1 - Monika Łuczak, sala 4,
    klasa 1b2 - Paulina Hajdamowicz, sala 14,
    klasa 1c- Magdalena Bohonos, sala 24
 • 02.09.2016 r. test z języka niemieckiego – godzina 8:00, sale lekcyjne VI LO (90 minut)
 • 05-07.09.2016 r. Wyjazd Integracyjny dla wszystkich uczniów klas I (obowiązkowy) do Ośrodka Wrzos w Łukęcinie orientacyjny koszt ok. 230 zł wpłata 1 lub 2 września u Wychowawców •   07.07.2016

  GODZINY PRACY SEKRETARIATU W OKRESIE WAKACYJNYM

  Od 01 sierpnia (poniedziałek) do 19 sierpnia (piątek) 2016 r. sekretariat NIECZYNNY.
  Pilne sprawy przyjmowane będą w księgowości u dyżurującego pracownika szkoły w godzinach
  10:00 - 13:00.
  Od 22 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) sekretariat czynny od 08:00 - 15:00.    24.06.2016

  Egzaminy poprawkowe

  Harmonogram egzaminów poprawkowych:

 • 23 sierpnia 2016 r. język polski, godzina 9:00 część pisemna (60 minut), 11:00 część ustna;
 • 24 sierpnia 2016 r. język niemiecki, biologia, chemia, godzina 9:00 część pisemna (60 minut), 11:00 część ustna;
 • 25 sierpnia 2016 r. matematyka, godzina 9:00 część pisemna (60 minut), 11:00 część ustna;

  Konsultacje dla chętnych uczniów przystępujących do egzaminów poprawkowych:

 • 22 sierpnia 2016 r. język polski, godzina 9:00 - 11:00;
 • 23 sierpnia 2016 r. język niemiecki, biologia, chemia, godzina 9:00 - 11:00;
 • 24 sierpnia 2016 r. matematyka, godzina 9:00 - 11:00; •