Strona główna
       Misja i wizja szkoły
       Kontakt
       Rekrutacja
       O szkole
       Dla uczniów
       Dla maturzystów
       Dla rodziców
       Dla gimnazjalistów
       Samorząd Uczniowski
       Gazetka szkolna "Zbliżenia"
       Biblioteka szkolna
       Sport w LO6
       Wolontariat
       Przedmioty
       Wirtualny Spacer
       Galeria
       Do pobrania
       Linki
 Patronaty
Nasza strona na

  20.10.2014

Zebrania z Rodzicami

23 października 2014 r. o godzinie 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami.

KlasaNr saliWychowawca
1a5 (parter)Ada Kurtycz
1b16 (parter)Lilianna Kitzman
1b27 (parter)Irena Organiszczak
1c3 (parter)Magdalena Falkowska - Kleszcz
2a10 (I piętro)Bartosz Kuźmiński
2b12 (parter)Anna Roman
2b24 (parter)Monika Łuczak
2c24 (II piętro)Maria Kluszczyńska
3a20 (II piętro)Jolanta Czaja
3b21 (II piętro)Katarzyna Kurpios
3c23 (II piętro)Dariusz Okoń, o godzinie 17:20
3d25 (II piętro)Teresa Witkiewicz

Składka na radę rodziców w roku szkolnym 2014/2015 wynosi 150zł (opłata roczna).


  09.10.2014

Uwaga!
W dniach od 10.10.2014 r. do 14.10.2014 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.
W sprawach pilnych proszę kierowć się do księgowości.


  09.10.2014

Sztafetowe Biegi Przełajowe SPG Miasta Szczecin

Dnia 6 października tego roku w Lesie Arkońskim odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe SPG Miasta Szczecin, w których wzięła udział specjalnie do tego powołana przez profesor Jolantę Czaję kadra dziewcząt VILO w składzie: Natalia Gulczyńska (2A), Aleksandra Otorowska (3A), Dominika Mesek (3B), Paulina Patyk (1C), Aleksandra Moskalewicz (1B1), Dominika Pietras (1B1), Kamila Trzeciakiewicz (2B2), Paulina Jaz(2B2), Paulina Kropidłowska (1B1), Nikola Szmelcuch (1B1). Natalia Gulczyńska, która biegła na pierwszej zmianie wyprowadziła sztafetę na pierwsze miejsce, lecz niestety wypracowanego prowadzenia nie udało się utrzymać. Walka była zacięta i bardzo trudna. Dziewczęta walczyły do samego końca. Ostatecznie dzięki swojej ambicji i hartowi ducha zajęły zasłużone III miejsce. W drodze do zwycięstwa przeszkodziły tylko dwie drużyny: CKS Centrum Kształcenia Sportowego (II miejsce) oraz LOII (I miejsce). Dziewczęta zostały udekorowane brązowymi medalami, pucharem oraz pamiątkowym dyplomem. Nowe trofea zostały przekazane Pani Dyrektor Bożenie Ulchurskiej-Jackowskiej i trafią do sali pamięci VI LO.

Wszyscy „szóstkowicze” składają dziewczętom gratulacje i życzą dalszych sukcesów.
Na zdjęciu od lewej górny rząd N.Gulczyńska, P.Patyk, P.Kropidłowska, D.Pietras, K. Trzeciakiewicz, P.Jaz, drugi rząd od lewej A.Moskalewicz, N.Szmelcuch, D.Mesek, A.Otorowska.


  09.10.2014

WYBORY
do Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin

Kalendarz wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin
Do 16. 10. 2014 r. (godz. 15. 00)
Zgłaszanie kandydatów na radnego do przewodniczącej Okręgowej Komisji Wyborczej, Małgorzaty Sadkowskiej (pedagoga szkolnego).
Uwaga! Druki zgłoszeń dostępne są u gospodarzy klas oraz w sekretariacie szkoły.
17. 10. 2014 r.
Podanie do wiadomości szkoły listy kandydatów.
23. 10. 2014 r. (godz. 8. 00 – 15. 00)
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
24. 10. 2014 r.
Ogłoszenie wyników

Celem działania Młodzieżowej Rady jest:

 • rozwijanie idei samorządności wśród młodzieży,
 • kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich i patriotycznych,
 • reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji rządowych i samorządowych,
 • działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia,
 • promocja kultury, w szczególności tworzonej przez ludzi młodych i do nich adresowanej,
 • kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych,
 • czynny udział młodzieży w walce o ochronę środowiska naturalnego,
 • działanie na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych i twórczych,
 • poznawanie historii i kultury państw europejskich.
Więcej informacji dotyczących działalności MRMS.


  05.10.2014

Ranking Liceów 2014


  01.10.2014

WARSZTATY PRZYRODNICZO-MEDYCZNE DLA GIMNAZJALISTÓW 2014/2015.

Uwaga Gimnazjaliści! Zapraszamy na warsztaty rozwijające umiejętności pracy eksperymentalnej i laboratoryjnej, kształtowanie badawczego sposobu myślenia właściwego dla nauk przyrodniczych, rozwijanie umiejętności obserwacji, przeprowadzania i poprawnego dokumentowania doświadczeń, wyciągania wniosków i formułowania uogólnień, stosowanie obliczeń, pojęć oraz praw biologicznych, chemicznych, fizycznych i matematycznych.

Pierwsze spotkanie informacyjne oraz test diagnostyczny z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, matematyka): środa, 1 października 2014r., godz. 16:30, II piętro, sala 20.


  27.09.2014Wspomnienia są jak perły:
mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez.
Rok 2014 to dla VI LO czas szczególny, ponieważ 25-26 września świętowaliśmy
65 lat istnienia na mapie szczecińskiej oświaty.

Wspólne spotkanie z absolwentami, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi, uczniami
oraz wszystkimi przyjaciółmi Szóstki
stało się okazją do wspomnień, ale też budowania nowych doświadczeń.

Każdy powinien rozumieć swoje otoczenie
i to, co się wokół dzieje.
Każdemu jest potrzebna metoda naukowa
i elementarna zdolność myślenia w sposób naukowy.

Mottem uroczystości uświetniającej 65 lat istnienia naszego liceum uczyniliśmy słowa Prof. A. Wolszczana, aby podkreślić wartość nauki, będącej czynnikiem łączącym już trzy pokolenia absolwentów. W gronie naszych nauczycieli dziś są aż cztery absolwentki Szóstki, panie: Katarzyna Kurpios, Wioletta świerczyńska, Monika Łuczak i Paulina Hajdamowicz i to ich wspomnieniami rozpoczęliśmy to wyjątkowe spotkanie. Przybyli w tym dniu do nas goście potwierdzili, że Szóstka to szkoła, do której się wraca. Dla uczniów klas pierwszych była to okazja do uroczystego ślubowania, które odebrała pani dyrektor, Bożena Ulchurska-Jackowska, oddając głos naszym absolwentom, zastępcom Prezydenta Miasta Szczecin, Krzysztofowi Sosce i Piotrowi Myncowi. Usłyszeliśmy słowa, które uświadomiły nam, jakie dziedzictwo przejmujemy i że to do nas należy podtrzymanie wartości, które przekazywali tu nauczyciele przez trzy pokolenia. W imieniu całej społeczności VI Liceum Ogólnokształcącego serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, emerytowanym nauczycielom, rodzicom za udział w tej części obchodów jubileuszu. Do wieczora szkołę odwiedzali absolwenci, wspominając szkolne lata, opowiadając o swoich sukcesach i codzienności. Dawno nie wiedzieliśmy tylu uśmiechów i nie słyszeliśmy tylu zabawnych anegdot i opowieści, które, gdyby nie podobne uroczystości, nie zawitałyby w murach Szacownej Jubilatki.

Redakcja Zbliżeń

Spotkaniami z absolwentami rozpoczęliśmy obchody Jubileuszu 65-lecia naszej szkoły. Przez tydzień gościliśmy lekarzy, prawników, ekonomistów, polityków i dziennikarzy, którzy odpowiadali na nasze pytania, dzielili się wspomnieniami i wskazywali nam drogę na studia i do zawodowej satysfakcji. Dziękujemy naszym gościom, że znaleźli dla nas czas i chcieli znowu zasiąść w szkolnych ławkach. Byli to Krzysztof Soska- zastępca Prezydenta Miasta Szczecin, Bogusław Kubacki- lekarz medycyny i prawnik, dr Marcin Stefaniak- dyrektor szczecińskiego oddziału IPN, Joanna Witych- dziennikarka TVN24, Michał Olechnowicz- adwokat, Kinga Krzywicka- prezes Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Piotr Kurzaj- inżynier informatyk, Rafał Sieradzki- sędzia, Magda Czechowicz- architekt, dr Tomasz Ordysiński- prodziekan WSZB, Tomasz Ćwiek- dziennikarz i Anna Sieradzka- lekarz. Te rozmowy uświadomiły nam, że na życiowy sukces zaczynamy pracować już w liceum.

Zbliżenia


  22.09.2014

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASY 2A

W dniach 15-20 września klasa 2a była na wycieczce w Warszawie. Mieliśmy okazję zobaczyć liceum im. Stefana Batorego, jedno z najlepszych w Polsce i poznać jego historię, losy absolwentów. Odwiedziliśmy także Sejm. W budynkach radia i telewizji poznawaliśmy kulisy mediów. Byliśmy również w multimedialnym Muzeum Chopina, a także w interaktywnym Centrum Kopernika. Pod znakiem historii II wojny światowej upłynął dzień na Pawiaku oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego. Byliśmy także w Teatrze Narodowym, gdzie odbyła się lekcja teatralna, a wieczorem obejrzeliśmy sztukę w reż. Macieja Wojtyszki pt. „Dowód na istnienie drugiego” z udziałem m.in. Jana Englerta i Cezarego Kosińskiego. Wycieczkę z pewnością można uznać za udaną i pouczającą.

Paweł Jarmuł II a


  22.09.2014

WYCIECZKA DO KRAKOWA KLASY 3D


  05.09.2014

Zebrania z Rodzicami

25 września 2014 r. odbędą się spotkania z rodzicami.

KlasaNr saliWychowawca
1a5 (parter)Ada Kurtycz
1b16 (parter)Lilianna Kitzman
1b27 (parter)Irena Organiszczak
1c3 (parter)Magdalena Falkowska - Kleszcz
2a10 (I piętro)Zbigniew Tarnowski
2b12 (parter)Anna Roman
2b24 (parter)Monika Łuczak
2c24 (II piętro)Maria Kluszczyńska
3a*20 (II piętro)Jolanta Czaja
3b*21 (II piętro)Katarzyna Kurpios
3c*23 (II piętro)Dariusz Okoń
3d*25 (II piętro)Teresa Witkiewicz

* Rodzice uczniów klas III rozpoczynają zebrania od spotkania z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 w sali nr 20-21 (II piętro). Następnie odbędą się zebrania z wychowawcami klas.

Zebranie Rady Rodziców VI LO odbędzie się o godz. 18:00 w sali nr 14. obecność przedstawicieli trójek klasowych obowiązkowa. Składka na radę rodziców w roku szkolnym 2014/2015 wynosi 150zł (opłata roczna).


  05.09.2014

Inauguracja pierwszego sezonu nowo otwartej filharmonii

10 września 2014 uczniowie naszego liceum wzięli udział w cyklu koncertów pt. „RONDO” inaugurujących pierwszy sezon w nowo otwartej filharmonii w Szczecinie. W tym dniu prezentowali się szczecińscy artyści. Koncerty odbywały się w hallu, w sali głównej , w sali kameralnej oraz na czwartym piętrze gmachu. Nasza młodzież wysłuchała takich zespołów jak: Ułani Kapitalizmu, Dynamic Piano Trio, State In Air oraz Pajestka-Kostecki. Uczniowie mieli okazję posłuchać różnorodnych gatunków muzyki, od brzmień klasycznych, po mocne uderzenie rocka. Z zachwytem podziwialiśmy nowoczesną architekturę budynku i z przyjemnością słuchaliśmy muzyki. W najbliższym czasie w filharmonii odbędą się warsztaty dla Młodzieży, m.in. nauka śpiewu białego. To wyjście oraz możliwość wysłuchania tak wielu artystów zachęcają do częstszych wizyt w filharmonii. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz szkoła nam to umożliwi.

Alicja Czarnowska Ia


  05.09.2014

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

W dniach 2-4 września 2014 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w obozie integracyjnym w Pogorzelicy. Celem wyjazdu było przedstawienie uczniom zaczynającym naukę w naszej szkole systemu oceniania, praw i obowiązków wynikających ze statutu i zasad funkcjonowania Rady Pięciu. Wychowawcy przedstawili uczniom style uczenia się, pomagali ocenić własne możliwości i predyspozycje. Były wspólne zabawy, lekcje języka polskiego i matematyki na wesoło, warsztaty o celach życiowych, czy sztuce autoprezentacji, którą uczniowie wykorzystali podczas ogniska, przedstawiając swoje dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia. Pierwszoklasiści pod okiem wychowawców, nauczycieli i kolegów ze starszych klas rywalizowali także w konkurencjach sportowych i różnych quizach. Nasi młodsi koledzy odwiedzili latarnię morską w Niechorzu. Wyjazd z pewnością można uznać za udany, mamy nadzieję, że pomoże on pierwszakom w integracji z pozostałymi uczniami oraz rozpoczęciu bez obaw nauki w naszym liceum. Poza nauczycielami w przeprowadzeniu obozu udział wzięła Rada Pięciu i redaktorzy szkolnej gazetki.

Paweł Jarmuł
Zbliżenia


  20.08.2014

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

poniedziałek, 1 września 2014 r.

8:00 Miejska Inauguracja Roku Szkolnego, msza św. w bazylice archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie
9:00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 na placu przy sali gimnastycznej
ok. 9:30 Spotkanie z wychowawcami w salach:
1 A - sala 21, p. Ada Kurtycz
1 B1 - sala 6, p. Lilianna Kitzman
1 B2 - sala 7, p. Irena Organiszczak
1 C - sala 14, p. Magdalena Falkowska-Kleszcz
2 A - sala 1c, p. Bartosz Kuźmiński
2 B1 - sala 20, p. Anna Roman
2 B2 - sala 4, p. Monika Łuczak
2 C - sala 5, p. Marek Płatkowski
3 A - sala 13, p. Jolanta Czaja
3 B - sala 2, p. Katarzyna Kurpios
3 C - sala 23, p. Dariusz Okoń
3 D - sala 25, p. Teresa Witkiewicz

10:00 - 12:30Diagnozy wiadomości i umiejętności językowych wśród uczniów klas pierwszych
17:00 Spotkanie dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas I, sala 20
ok.17:40 Spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I.
Przypominamy o dokonaniu opłaty za obóz integracyjny w wysokości 200 zł.

wtorek, 2 września 2014 r.

Wyjazd uczniów klas I na obóz integracyjny do Pogorzelicy spod szkoły, o godz. 7:30, powrót pod szkołę 4 września ok. godz.18:00, koszt 200 zł.


  01.07.2014

W lipcu br sekretariat szkoły czynny w godzinach 9:00 - 12:00,
w sierpniu sekretariat nieczynny,
pilne sprawy załatwiane będą w księgowości.


  01.07.2014

Egzaminy poprawkowe zostaną przeprowadzone w poniedziałek 25 sierpnia:
 • godz. 8:00 z matematyki,
 • godz. 12:00 z geografii.


 •   04.07.2014

  UWAGA uczniowie przyszłych klas I

  Zebranie z rodzicami uczniów klas I odbędzie się 1 września o godzinie 17:00

  W dniach 02-04.09.2014 r. uczniowie przyszłych klas pierwszych
  będą mieli możliwość uczestniczenia w wyjeździe integracyjnym,
  organizowanym przez VI LO.
  Celem wyjazdu jest integracja zespołów klasowych klas I,
  zapoznanie z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania w VI LO,
  opracowanie programów wychowawczych poszczególnych klas,
  wdrożenie do aktywności szkolnej.

  Koszt wyjazdu to ok. 200 zł.


    04.07.2014

  Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015.