Strona główna
       Misja i wizja szkoły
       Kontakt
       Rekrutacja
       O szkole
       Dla uczniów
       Dla maturzystów
       Dla rodziców
       Dla gimnazjalistów
       Samorząd Uczniowski
       Gazetka szkolna "Zbliżenia"
       Biblioteka szkolna
       Sport w LO6
       Wolontariat
       Przedmioty
       Wirtualny Spacer
       Galeria
       Do pobrania
       Linki
 Patronaty
Nasza strona na

  31.10.2014

„Gombka F.“ według scenariusza Michała Szykszniana

No i mamy w Szczecinie „Ferdydurke“ W. Gombrowicza w wersji owadziej.
30 paŸdziernika w nowej Filharmonii Szczecińskiej odbył się spektakl muzyczny „Gombka F.“ według scenariusza Michała Szykszniana, wyreżyserowany przez Krzysztofa Lubka, przy akompaniamencie orkiestry Filharmonii Szczecińskiej pod batutą Marka Siwki. W spektaklu udział brali aktorzy-amatorzy oraz tancerki głównie z Teatru Tańca Kiosk Ruchu (wybrani na czerwcowych castingach). Muzyka była zdecydowanie głównym atutem sztuki. Zabrzmiały między innymi: Czter pory roku Antonio Vivaldiego, uwertura z opery Sroka złodziejka Gioacchino Rossiniego czy znany wszystkim walc z baletu Jezioro Łabędzie Piotra Czajkowskiego. Samo przedstawienie warto obejrzeć chociażby dla choreografii Julii Magowskiej-Kołodziejczyk i Krzysztofa Lubka i owadzich strojów zaprojektowanych przez Michała Szykszniana. Tancerki miały ogromne pole do popisu. Wykonywały bardzo trudne układy z lekkością barwnych owadów, niektóre figury taneczne przyprawiały wręcz o zdumienie. Intertekstualny komentarz aktorski był groteskowy i bardzo zabawny. Reżyser dwocipnie sparafrazował dzieło Witolda Gombrowicza i przedstawił je w sposób współczesny. W roli głównej Gąsienicy Gombki wystąpiła Agata Kolasińska, zarazem koordynatorka całego przedsięwzięcia. Gra aktorska nie do końca mnie zachwyciła, ale przedstawienie oglądało się z dużą ciekawością.
Z pewnością jest to spektakl dla dojrzałych emocjonalnie ludzi. Niestety, nie dało się nie słyszeć na widowni komentarzy zupełnie nieadekwatnych do treści spektaklu, co na pewno było najsłabszą stroną tego muzycznego widowiska. Mam nadzieję, że szczecińska publiczność wkrótce dorośnie do ogłądania sztuki na wyższym poziomie.

Marta Stalmierska 3a


  31.10.2014

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Zakończyły się obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki w naszej szkole.
W czwartek 23.10. 2014 byliśmy na koncercie w Szczecińskiej Filharmonii z okazji jubileusz 60-lecia Chóru Akademickiego ZUT. 29 paŸdziernika br. klasa Ia zorganizowała Koncert pod Czarnieckim, w którym udział wzięli reprezentanci klas. Na każdej przewie rozbrzmiewała na korytarzu muzyka, zapełniająca słuchaczami schody.
W sali konferencyjnej odbywał się konkurs wiedzy o muzyce i quiz Jaka to melodia.
Tytuł Muzycznej klasy roku przyznaliśmy klasie 2C, której reprezentacja została nagrodzona biletami na wybrany koncert w Słowianinie. 2 miejsce zajęła reprezentacja klasy 3b, która wybierze sobie film w kinie Pionier, a 3 miejscem i słodyczami nagrodzono klasę 1c.
Na zakończenie tego niezwykłego święta klasa 3a obejrzała w filharmonii muzyczny spektakl "Gombka F."
Dziękujemy Wam za tak aktywny udział i mamy nadzieję, że impreza ta wejdzie na stałe do szkolnego kalendarza.

Organizatorzy - klasa Ia.


  30.10.2014

Akademia Młodych

Uczniowie klas pierwszych LO VI w roku szkolnym 2014/2015 przystąpili do projektu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego "Akademia Młodych". Ideą programu jest zapoznanie uczniów z podstawami współczesnym nauk ekonomicznych oraz zainteresowanie ich problematyką "economics & management" w praktyce. Na zajęciach prowadzonych przez cenionych wykładowców Uniwersytetu Szczecińskiego oraz zaproszonych praktyków zarządzania uczniowie będą stopniowo nabywać wiedzę ekonomiczną. Tematyka dobierana jest w taki sposób, aby po zdobyciu ogólnej wiedzy uczniowie poszerzali swoje umiejętności poprzez realizację konkretnych bloków tematycznych. Dodatkowym atutem jest realizacja licznych analiz przypadków “case study” oraz spotkania z liderami biznesu, co pozwoli w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę i rozwinąć umiejętności.


  28.10.2014

Lekcje prawa prowadzone w ramach patronatu OIRP

Dnia 29 października uczniowie z klas 2A uczestniczyli w pierwszej tegorocznej lekcji prawa, poprowadzonej przez r.pr. Katarzynę Solarską, która wprowadziła uczniów w świad zagadnień dotyczących przedmiotu 1.


  28.10.2014

Zdjęcia klasowe


  28.10.2014

Spotkanie z dr. hab. Łukaszem Tomczakiem, prof US

Dnia 28 października uczniowie z klas 3A i 3D w ramach lekcji Wiedzy o Społeczeństwie uczestniczyli w spotkaniu z dr. hab. Łukaszem Tomaczakiem, prof. US. Tematem prelekcji Pana Profesora były wybory samorządowe w Polsce. Zagadnienie wywołało zainteresowanie młodzieży, przejawiające się w licznych pytaniach skierowanych do Gościa i finalnych oklaskach wieńczących dyskusję.


  25.10.2014

Messa di Requiem

24 października o godzinie 10:00, klasa 1A uczestniczyła w próbie generalnej Jubileuszowego Koncertu Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie. Chórowi towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii. W dużej sali rozbrzmiewały instrumenty smyczkowe; skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy, instrumenty dęte; flety, klarnet, fagot, waltornie, trąbki, puzony i tuba oraz instrumenty perkusyjne m.in. kotły i talerze.

Gwiazdami koncertu byli: Anna Wilk – sopran, Gosha Kowalinska – mezzosopran, Tadeusz Szlenkier – tenor, Łukasz Goliński – bas, a dyrygował Szymon Wyrzykowski. Usłyszeliśmy utwór Giuseppe Verdiego „Messa di Requiem”. Czuliśmy się tak, jak na wieczornym, uroczystym koncercie. Takie otwarte próby generalne to znakomity ukłon w stronę szczecińskich melomanów.

Anna Bartoszewska


  23.10.2014

WYBORY do MRMS w VI LO

23 października 2014 r. w godzinach 8:00 - 15:00 w VI LO zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 385/14 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 26 września 2014r. w sprawie przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin powołano w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego Okręgową Komisję Wyborczą w składzie:
1. Małgorzata Sadkowska – Przewodniczący
2. Bartosz Kuźmiński – Członek
3. Monika Łuczak – Członek
4. Dariusz Okoń – Członek
5. Agnieszka Parzychowska – Członek
6. Adam Bonikowski – Członek
7. Rafał Ceglarek – Członek
8. Dominika Laskowska – Członek
9. Iwetta Niedziółka – Członek

Mandat radnego Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin uzyskała Grudzińska Katarzyna.

Radni Młodzieżowej Rady Miasta będą mieli za zadanie:

 • rozwijanie idei samorządności wśród młodzieży,
 • kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich i patriotycznych,
 • reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji rządowych i samorządowych,
 • działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia,
 • promocja kultury, w szczególności tworzonej przez ludzi młodych i do nich adresowanej,
 • kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych,
 • czynny udział młodzieży w walce o ochronę środowiska naturalnego,
 • działanie na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych i twórczych,
 • poznawanie historii i kultury państw europejskich.


  23.10.2014

Reakcja VI LO na rosyjskie embargo dla polskich jabłek

Od kiedy Rosja wprowadziła embargo na polskie jabłka, wiadomość ta wstrząsnęła wszystkimi sadownikami. Gdy mocno ograniczono możliwości sprzedaży ich produktów, podjęli walkę o własny byt. Z losem sadowników zaczęło się solidaryzować całe polskie społeczeństwo. Powstała akcja Jedz jabłka przeciw Putinowi. Włączyły się w nią różne instytucje, a także młodzież, szczególnie gimnazjaliści i licealiści.
W sierpniu tego roku Rosja nałożyła embargo na polskie jabłka, co mocno ograniczyło polskich sadowników i utrudniło im zdobywanie zarobku. Nie można ukryć, że Polska jest znaczącą siłą w tej materii w gospodarce. Straty te wyliczono na około 500 mln złoty. Sadownicy jednak nie tracą nadziei, ponieważ Minister Rolnictwa, chcąc zrekompensować straty, walczy o dotacje dla plantatorów z Unii Europejskiej.
Niezależnie od tego, społeczeństwo postanowiło działać na własną rękę i stara się wesprzeć sadowników w potrzebie, propagując przedsięwzięcie „Jedz polskie jabłka” na szerszą skale. Ludzie tworzą różnego rodzaju plakaty, spoty oraz obrazki w Internecie. Bądź co bądź, cały zamysł trafił do różnych instytucji, a największy oddźwięk uzyskał w szkołach.
W połowie września w naszym liceum pojawił się projekt Kupuj jabłka, wspieraj polskich sadowników, którego pomysłodawcą oraz organizatorem jest Pan Profesor Dariusz Okoń, także Pani Profesor Monika Łuczak pomaga w tym przedsięwzięciu, zajmując się między innymi sprowadzaniem jabłek. Tygodniowo dostarczane jest do szkoły około 60 kg jabłek, są one wystawiane w poniedziałek oraz czwartek na parterze. Jabłka te są sprowadzane wyłącznie z regionu zachodniopomorskiego. W ten sposób przez cały rok rozdamy około tonę jabłek. To właśnie klasa II a trzyma pieczę nad tą akcją, pomagając nauczycielom, inicjatorom przedsięwzięcia. Pieniądze na ten projekt zbierane są z dobrowolnych składek rodziców organizowanych podczas zebrań. Wypada im w tym miejscu serdecznie podziękować.
- Jabłka są bardzo zdrowe i wspierają rozwój młodego organizmu, ponieważ zawierają dużo witaminy C, błonnika oraz pektyny, która poprawia przemianę materii. Młodzież jest pozytywnie nastawiona do tego typu akcji - wyjaśnia Pani M. Łuczak.
Całość można podsumować słowami Pana D. Okonia:
-Zwycięstwem jest to, że młodzież chętniej sięga po owoce, niż różnego rodzaju fastfoody. Gdyby znaczna część szkół w Polsce postąpiła tak, jak nasze liceum, problem sadowników byłby w pewnym sensie rozwiązany.

Jan Kowalczyk, 1A


  20.10.2014

Zebrania z Rodzicami

23 października 2014 r. o godzinie 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami.

KlasaNr saliWychowawca
1a21 (II piętro)Ada Kurtycz
1b16 (parter)Lilianna Kitzman
1b27 (parter)Irena Organiszczak
1c3 (parter)Magdalena Falkowska - Kleszcz
2a10 (I piętro)Bartosz Kuźmiński
2b120 (II piętro)Anna Roman
2b24 (parter)Monika Łuczak
2c24 (II piętro)Maria Kluszczyńska
3a5 (parter)Jolanta Czaja
3b2 (parter)Katarzyna Kurpios
3c23 (II piętro)Dariusz Okoń, o godzinie 17:20
3d25 (II piętro)Teresa Witkiewicz

Składka na radę rodziców w roku szkolnym 2014/2015 wynosi 150zł (opłata roczna).


  09.10.2014

Uwaga!
W dniach od 10.10.2014 r. do 14.10.2014 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.
W sprawach pilnych proszę kierowć się do księgowości.


  09.10.2014

Sztafetowe Biegi Przełajowe SPG Miasta Szczecin

Dnia 6 października tego roku w Lesie Arkońskim odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe SPG Miasta Szczecin, w których wzięła udział specjalnie do tego powołana przez profesor Jolantę Czaję kadra dziewcząt VILO w składzie: Natalia Gulczyńska (2A), Aleksandra Otorowska (3A), Dominika Mesek (3B), Paulina Patyk (1C), Aleksandra Moskalewicz (1B1), Dominika Pietras (1B1), Kamila Trzeciakiewicz (2B2), Paulina Jaz(2B2), Paulina Kropidłowska (1B1), Nikola Szmelcuch (1B1). Natalia Gulczyńska, która biegła na pierwszej zmianie wyprowadziła sztafetę na pierwsze miejsce, lecz niestety wypracowanego prowadzenia nie udało się utrzymać. Walka była zacięta i bardzo trudna. Dziewczęta walczyły do samego końca. Ostatecznie dzięki swojej ambicji i hartowi ducha zajęły zasłużone III miejsce. W drodze do zwycięstwa przeszkodziły tylko dwie drużyny: CKS Centrum Kształcenia Sportowego (II miejsce) oraz LOII (I miejsce). Dziewczęta zostały udekorowane brązowymi medalami, pucharem oraz pamiątkowym dyplomem. Nowe trofea zostały przekazane Pani Dyrektor Bożenie Ulchurskiej-Jackowskiej i trafią do sali pamięci VI LO.

Wszyscy „szóstkowicze” składają dziewczętom gratulacje i życzą dalszych sukcesów.
Na zdjęciu od lewej górny rząd N.Gulczyńska, P.Patyk, P.Kropidłowska, D.Pietras, K. Trzeciakiewicz, P.Jaz, drugi rząd od lewej A.Moskalewicz, N.Szmelcuch, D.Mesek, A.Otorowska.


  09.10.2014

WYBORY
do Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin

Kalendarz wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin
Do 16. 10. 2014 r. (godz. 15. 00)
Zgłaszanie kandydatów na radnego do przewodniczącej Okręgowej Komisji Wyborczej, Małgorzaty Sadkowskiej (pedagoga szkolnego).
Uwaga! Druki zgłoszeń dostępne są u gospodarzy klas oraz w sekretariacie szkoły.
17. 10. 2014 r.
Podanie do wiadomości szkoły listy kandydatów.
23. 10. 2014 r. (godz. 8. 00 – 15. 00)
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
24. 10. 2014 r.
Ogłoszenie wyników

Celem działania Młodzieżowej Rady jest:

 • rozwijanie idei samorządności wśród młodzieży,
 • kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich i patriotycznych,
 • reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji rządowych i samorządowych,
 • działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia,
 • promocja kultury, w szczególności tworzonej przez ludzi młodych i do nich adresowanej,
 • kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych,
 • czynny udział młodzieży w walce o ochronę środowiska naturalnego,
 • działanie na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych i twórczych,
 • poznawanie historii i kultury państw europejskich.
Więcej informacji dotyczących działalności MRMS.


  05.10.2014

Ranking Liceów 2014


  01.10.2014

WARSZTATY PRZYRODNICZO-MEDYCZNE DLA GIMNAZJALISTÓW 2014/2015.

Uwaga Gimnazjaliści! Zapraszamy na warsztaty rozwijające umiejętności pracy eksperymentalnej i laboratoryjnej, kształtowanie badawczego sposobu myślenia właściwego dla nauk przyrodniczych, rozwijanie umiejętności obserwacji, przeprowadzania i poprawnego dokumentowania doświadczeń, wyciągania wniosków i formułowania uogólnień, stosowanie obliczeń, pojęć oraz praw biologicznych, chemicznych, fizycznych i matematycznych.

Pierwsze spotkanie informacyjne oraz test diagnostyczny z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, matematyka): środa, 1 października 2014r., godz. 16:30, II piętro, sala 20.


  27.09.2014Wspomnienia są jak perły:
mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez.
Rok 2014 to dla VI LO czas szczególny, ponieważ 25-26 września świętowaliśmy
65 lat istnienia na mapie szczecińskiej oświaty.

Wspólne spotkanie z absolwentami, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi, uczniami
oraz wszystkimi przyjaciółmi Szóstki
stało się okazją do wspomnień, ale też budowania nowych doświadczeń.

Każdy powinien rozumieć swoje otoczenie
i to, co się wokół dzieje.
Każdemu jest potrzebna metoda naukowa
i elementarna zdolność myślenia w sposób naukowy.

Mottem uroczystości uświetniającej 65 lat istnienia naszego liceum uczyniliśmy słowa Prof. A. Wolszczana, aby podkreślić wartość nauki, będącej czynnikiem łączącym już trzy pokolenia absolwentów. W gronie naszych nauczycieli dziś są aż cztery absolwentki Szóstki, panie: Katarzyna Kurpios, Wioletta świerczyńska, Monika Łuczak i Paulina Hajdamowicz i to ich wspomnieniami rozpoczęliśmy to wyjątkowe spotkanie. Przybyli w tym dniu do nas goście potwierdzili, że Szóstka to szkoła, do której się wraca. Dla uczniów klas pierwszych była to okazja do uroczystego ślubowania, które odebrała pani dyrektor, Bożena Ulchurska-Jackowska, oddając głos naszym absolwentom, zastępcom Prezydenta Miasta Szczecin, Krzysztofowi Sosce i Piotrowi Myncowi. Usłyszeliśmy słowa, które uświadomiły nam, jakie dziedzictwo przejmujemy i że to do nas należy podtrzymanie wartości, które przekazywali tu nauczyciele przez trzy pokolenia. W imieniu całej społeczności VI Liceum Ogólnokształcącego serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, emerytowanym nauczycielom, rodzicom za udział w tej części obchodów jubileuszu. Do wieczora szkołę odwiedzali absolwenci, wspominając szkolne lata, opowiadając o swoich sukcesach i codzienności. Dawno nie wiedzieliśmy tylu uśmiechów i nie słyszeliśmy tylu zabawnych anegdot i opowieści, które, gdyby nie podobne uroczystości, nie zawitałyby w murach Szacownej Jubilatki.

Redakcja Zbliżeń

Spotkaniami z absolwentami rozpoczęliśmy obchody Jubileuszu 65-lecia naszej szkoły. Przez tydzień gościliśmy lekarzy, prawników, ekonomistów, polityków i dziennikarzy, którzy odpowiadali na nasze pytania, dzielili się wspomnieniami i wskazywali nam drogę na studia i do zawodowej satysfakcji. Dziękujemy naszym gościom, że znaleźli dla nas czas i chcieli znowu zasiąść w szkolnych ławkach. Byli to Krzysztof Soska- zastępca Prezydenta Miasta Szczecin, Bogusław Kubacki- lekarz medycyny i prawnik, dr Marcin Stefaniak- dyrektor szczecińskiego oddziału IPN, Joanna Witych- dziennikarka TVN24, Michał Olechnowicz- adwokat, Kinga Krzywicka- prezes Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Piotr Kurzaj- inżynier informatyk, Rafał Sieradzki- sędzia, Magda Czechowicz- architekt, dr Tomasz Ordysiński- prodziekan WSZB, Tomasz Ćwiek- dziennikarz i Anna Sieradzka- lekarz. Te rozmowy uświadomiły nam, że na życiowy sukces zaczynamy pracować już w liceum.

Zbliżenia

Uczniowie klasy 2a i 1a uczestniczyli w prelekcji absolwenta VI LO dr Marcina Stefaniaka.


  22.09.2014

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASY 2A

W dniach 15-20 września klasa 2a była na wycieczce w Warszawie. Mieliśmy okazję zobaczyć liceum im. Stefana Batorego, jedno z najlepszych w Polsce i poznać jego historię, losy absolwentów. Odwiedziliśmy także Sejm. W budynkach radia i telewizji poznawaliśmy kulisy mediów. Byliśmy również w multimedialnym Muzeum Chopina, a także w interaktywnym Centrum Kopernika. Pod znakiem historii II wojny światowej upłynął dzień na Pawiaku oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego. Byliśmy także w Teatrze Narodowym, gdzie odbyła się lekcja teatralna, a wieczorem obejrzeliśmy sztukę w reż. Macieja Wojtyszki pt. „Dowód na istnienie drugiego” z udziałem m.in. Jana Englerta i Cezarego Kosińskiego. Wycieczkę z pewnością można uznać za udaną i pouczającą.

Paweł Jarmuł II a


  22.09.2014

WYCIECZKA DO KRAKOWA KLASY 3D


  05.09.2014

Zebrania z Rodzicami

25 września 2014 r. odbędą się spotkania z rodzicami.

KlasaNr saliWychowawca
1a5 (parter)Ada Kurtycz
1b16 (parter)Lilianna Kitzman
1b27 (parter)Irena Organiszczak
1c3 (parter)Magdalena Falkowska - Kleszcz
2a10 (I piętro)Zbigniew Tarnowski
2b12 (parter)Anna Roman
2b24 (parter)Monika Łuczak
2c24 (II piętro)Maria Kluszczyńska
3a*20 (II piętro)Jolanta Czaja
3b*21 (II piętro)Katarzyna Kurpios
3c*23 (II piętro)Dariusz Okoń
3d*25 (II piętro)Teresa Witkiewicz

* Rodzice uczniów klas III rozpoczynają zebrania od spotkania z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 w sali nr 20-21 (II piętro). Następnie odbędą się zebrania z wychowawcami klas.

Zebranie Rady Rodziców VI LO odbędzie się o godz. 18:00 w sali nr 14. obecność przedstawicieli trójek klasowych obowiązkowa. Składka na radę rodziców w roku szkolnym 2014/2015 wynosi 150zł (opłata roczna).


  05.09.2014

Inauguracja pierwszego sezonu nowo otwartej filharmonii

10 września 2014 uczniowie naszego liceum wzięli udział w cyklu koncertów pt. „RONDO” inaugurujących pierwszy sezon w nowo otwartej filharmonii w Szczecinie. W tym dniu prezentowali się szczecińscy artyści. Koncerty odbywały się w hallu, w sali głównej , w sali kameralnej oraz na czwartym piętrze gmachu. Nasza młodzież wysłuchała takich zespołów jak: Ułani Kapitalizmu, Dynamic Piano Trio, State In Air oraz Pajestka-Kostecki. Uczniowie mieli okazję posłuchać różnorodnych gatunków muzyki, od brzmień klasycznych, po mocne uderzenie rocka. Z zachwytem podziwialiśmy nowoczesną architekturę budynku i z przyjemnością słuchaliśmy muzyki. W najbliższym czasie w filharmonii odbędą się warsztaty dla Młodzieży, m.in. nauka śpiewu białego. To wyjście oraz możliwość wysłuchania tak wielu artystów zachęcają do częstszych wizyt w filharmonii. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz szkoła nam to umożliwi.

Alicja Czarnowska Ia


  05.09.2014

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

W dniach 2-4 września 2014 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w obozie integracyjnym w Pogorzelicy. Celem wyjazdu było przedstawienie uczniom zaczynającym naukę w naszej szkole systemu oceniania, praw i obowiązków wynikających ze statutu i zasad funkcjonowania Rady Pięciu. Wychowawcy przedstawili uczniom style uczenia się, pomagali ocenić własne możliwości i predyspozycje. Były wspólne zabawy, lekcje języka polskiego i matematyki na wesoło, warsztaty o celach życiowych, czy sztuce autoprezentacji, którą uczniowie wykorzystali podczas ogniska, przedstawiając swoje dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia. Pierwszoklasiści pod okiem wychowawców, nauczycieli i kolegów ze starszych klas rywalizowali także w konkurencjach sportowych i różnych quizach. Nasi młodsi koledzy odwiedzili latarnię morską w Niechorzu. Wyjazd z pewnością można uznać za udany, mamy nadzieję, że pomoże on pierwszakom w integracji z pozostałymi uczniami oraz rozpoczęciu bez obaw nauki w naszym liceum. Poza nauczycielami w przeprowadzeniu obozu udział wzięła Rada Pięciu i redaktorzy szkolnej gazetki.

Paweł Jarmuł
Zbliżenia


  20.08.2014

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

poniedziałek, 1 września 2014 r.

8:00 Miejska Inauguracja Roku Szkolnego, msza św. w bazylice archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie
9:00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 na placu przy sali gimnastycznej
ok. 9:30 Spotkanie z wychowawcami w salach:
1 A - sala 21, p. Ada Kurtycz
1 B1 - sala 6, p. Lilianna Kitzman
1 B2 - sala 7, p. Irena Organiszczak
1 C - sala 14, p. Magdalena Falkowska-Kleszcz
2 A - sala 1c, p. Bartosz Kuźmiński
2 B1 - sala 20, p. Anna Roman
2 B2 - sala 4, p. Monika Łuczak
2 C - sala 5, p. Marek Płatkowski
3 A - sala 13, p. Jolanta Czaja
3 B - sala 2, p. Katarzyna Kurpios
3 C - sala 23, p. Dariusz Okoń
3 D - sala 25, p. Teresa Witkiewicz

10:00 - 12:30Diagnozy wiadomości i umiejętności językowych wśród uczniów klas pierwszych
17:00 Spotkanie dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas I, sala 20
ok.17:40 Spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I.
Przypominamy o dokonaniu opłaty za obóz integracyjny w wysokości 200 zł.

wtorek, 2 września 2014 r.

Wyjazd uczniów klas I na obóz integracyjny do Pogorzelicy spod szkoły, o godz. 7:30, powrót pod szkołę 4 września ok. godz.18:00, koszt 200 zł.


  01.07.2014

W lipcu br sekretariat szkoły czynny w godzinach 9:00 - 12:00,
w sierpniu sekretariat nieczynny,
pilne sprawy załatwiane będą w księgowości.


  01.07.2014

Egzaminy poprawkowe zostaną przeprowadzone w poniedziałek 25 sierpnia:
 • godz. 8:00 z matematyki,
 • godz. 12:00 z geografii.


 •   04.07.2014

  UWAGA uczniowie przyszłych klas I

  Zebranie z rodzicami uczniów klas I odbędzie się 1 września o godzinie 17:00

  W dniach 02-04.09.2014 r. uczniowie przyszłych klas pierwszych
  będą mieli możliwość uczestniczenia w wyjeździe integracyjnym,
  organizowanym przez VI LO.
  Celem wyjazdu jest integracja zespołów klasowych klas I,
  zapoznanie z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania w VI LO,
  opracowanie programów wychowawczych poszczególnych klas,
  wdrożenie do aktywności szkolnej.

  Koszt wyjazdu to ok. 200 zł.


    04.07.2014

  Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015.